Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ու ՀԱԿ-ը պատրաստ են աջակցել  Մարտի 1-ի գործի քննությանը.
«Բոլորը, ովքեր կարող են օգտակար լինել գործի բացահայտմանը, պետք է ուրախ լինեն ներկայանալ քննչական ծառայություն և նյութեր տալ: Այս երկրում չկա մեկը, ով ավելի շատ է շահագրգռված «Մարտի 1»-ի գործի բացահայտմամբ, քան Լևոն Տեր-Պետրոսյանը»,- ասաց Մանուկյանը:
Արամ Մանուկյանի խոսքով` իրենք 10 տարում հավաքել են այն բոլոր նյութերը, որոնք պատրաստ են տրամադրել արդարադատություն իրականացնող մարմնին:
«10 տարի մենք նյութեր ենք հավաքել, գրքեր հրատարակել, ֆիլմեր նկարահանել, դիմել ենք միջազգային եվրոպական բոլոր կառույցներին, կազմել ենք հնարավոր բոլոր հանցագործների ցուցակը: Մենք ունենք բոլոր ոստիկանների ցուցակը, որոնք կեղծ ցուցմունքներ են տվել, բոլոր դատախազների անունները, որոնք կեղծ մեղադրանքներ են ներկայացրել: Վերջին աշխատանքն արել ենք դեռևս «Մարտի 1-ի» տասնամյակը լրանալուց առաջ: Փաստաթղթերի ժողովածուի հրատարակումից անմիջապես հետո դրա օրինակներն ուղարկել ենք բոլոր շահագրգիռ կողմերին: Դա մի ամբողջ ժողովածու է, որը բավական է «Մարտի 1-ի» գործը բացահայտելու համար: Նյութն այնքան շատ է, որ ամբողջապես ապացուցում է «Մարտի 1»-ի ոճրագործության նախապես կազմակերպված և իրագործված լինելը»,- նշեց Արամ Մանուկյանը:
Նա լրագրողների հետ զրույցում նշեց նաև, որ «Մարտի 1»-ի գործով նախկինում մեղադրված անձինք, այսօր քննչական մարմնում ցուցմունք են տալիս տուժողի կարգավիճակով:

Левон Тер-Петросян и АНК готовы содействовать раскрытию дела 1-го марта: Арам Манукян
Левон Тер-Петросян готов готовы содействовать раскрытию дела 1-го марта. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал член АНК  Арам Манукян.
«Все те, кто может оказаться полезными в раскрытии дела, должны быть рады явиться в следственную службу и дать показания. В этой стране нет ни единого человека, который более был бы заинтересован раскрытием дела 1-го марта, чем Левон Тер-Петросян»,- сказал член АНК  Арам Манукян.
По его словам, в течение 10 лет АНК собирал материалы, и готов предоставить их правоохранительным органам.
«В течение 10 лет АНК собирал материалы, издавал книги, снимал фильмы, обращался в международные инстанции, составил возможные списки преступников. Мы имеем списки тех полицейских, кто давал ложные показания, списки прокуроров, кто выдвигал ложные обвинения. Последнюю работу мы проделали прямо перед 10-й годовщиной 1-го марта. После публикации сборника документов, мы направили экземпляры всем заинтересованным сторонам. Этого сборника достаточно, чтобы раскрыть дело 1-го марта. Материалов так много, что они полностью доказывают запрограммированность и осуществление преступлений 1-го марта»,- сказал он.
По его словам, лица, которые ранее были обвиняемыми по делу 1-го марта, сейчас дают показания в статусе пострадавших.
Как сказал член АНК  Арам Манукян, по его мнению, мера пресечения в отношении Роберта Кочаряна должна оставаться неизменной – арест.