Ստեփանծմինդա-Լարսը բաց է մարդատարների և ավտոբուսների համար. ռուսական կողմում կուտակված է 389 բեռնատար
Ստեփանծմինդա-Լարսը բաց է մարդատարների և ավտոբուսների համար. ռուսական
կողմում կուտակված է 389 բեռնատար
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Դեկտեմբերի 29-ին, 30-ին, 31-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Դեկտեմբերի 31-ի գիշերը, հունվարի 1-2-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին և Վարդենյաց լեռնանցքում  տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց, ուստի բոլոր վարորդներին հորդորում ենք մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է մարդատար մեքենաների և ավտոբուսների համար, փակ՝ բեռնատարների:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 389 բեռնատար:

Дорога Степанцминда-Ларс открыта для легковых автомобилей и автобусов: с российской стороны скопилось 389 грузовиков
Дорога Степанцминда-Ларс открыта для легковых автомобилей и автобусов: с российской
стороны скопилось 389 грузовиков
МЧС Армении сообщает, что по положению на 08:30 29-го декабря  на территории Армении осадков не наблюдается. 29-31-го декабря ожидается ясная погода. Ночью  31-го декабря, 1-2-го января – время от времени ожидаются осадки. На некоторых дорогах республики – местами гололед.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении, 28-31-го декабря, 1-го января осадков не ожидается. На дороге Сотк-Карвачар, на перевале Варденяц  – местами гололед.
Согласно информации, полученной из департамента ЧС МВД Грузии, по положению на утро 29-го декабря дорога Степанцминда-Ларс открыта только для легковых пассажирских автомобилей и автобусов. Для грузовых автомобилей дорога Степанцминда-Ларс закрыта.
По сведениям МЧС РФ Северной Осетии, на дороге Степанцминда-Ларс с российской стороны скопилось 389 грузовых автомобилей.