Կայսերիի ահաբեկչությանը զոհ է գնացել 13 զինվոր
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը հայտարարություն է տարածել Կայսերիում դեկտեմբերի 17-ի վաղ առավոտյան իրականացված ահաբեկչության զոհերի թվի վերաբերյալ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով թուրքական «Հուրիեթ» պարբերականը, շտաբի տվյալներով զոհվել է 13 զինվոր, 48-ը վիրավորվել են:
Թուրքիայի Կայսերի քաղաքում գտնվող Էրջիես համալսարանի մասնաշենքի դիմաց դեկտեմբերի 17-ի առավոտյան պայթյուն է տեղի ունեցել: Զինվորականներին տեղափոխող ավտոբուսի կողքը պայթեցվել է ավտոմեքենա:
Թուրքիայի փոխվարչապետ Վեյսի Քայնաքը, մեկնաբանելով կատարվածը, հայտարարել է, որ ահաբեկչության ձեռագիրը նման է դեկտեմբերի 10-ին Ստամբուլի Բեշիքթաշ թաղամասում տեղի ունեցածին:
Վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը, ազգային պաշտպանության նախարար Ֆիքրի Ըշըքը և ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուն մեկնել են ահաբեկչության վայր: Կատարվածի առնչությամբ նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը տեղեկություն է ստացել ազգային հետախուզական ծառայության ղեկավար Հաքան Ֆիդանից:

13 servicemen die in Kayseri terror act
YEREVAN, DECEMBER 17, ARMENPRESS. The General Staff of the armed forces of Turkey has issued a statement on the number of the victims of the early morning terror act in Kayseri city. “Armenpress” reports, citing “Hurriyet”, 13 servicemen have died, another 48 are wounded.
A blast occurred in front of Erciyes University in the city of Kayseri in the morning of December 17. A car was exploded near the bus transporting servicemen.
Deputy Prime Ministerof Turkey Veysi Kaynak, commenting on the incident, announced that the style of the terror act has similarities with the one that took place in Beşiktaşdistrict of Istanbul on December 10.