Կապանի բժշկական կենտրոն տեղափոխված 14 զինծառայողները դուրս գրվեցին հիվանդանոցից
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզում ավտովթարի հետևանքով Կապանի բժշկական կենտրոն տեղափոխված 14 զինծառայողները դուրս գրվեցին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին բժշկական կենտրոնի ընդունարանից:
«Զինվորները հետազոտվել են, ամեն ինչ կարգին է, հիվանդանոցային պայմաններում բուժում ստանալու անհրաժեշտություն չի եղել, հետևաբար նրանք դուրս են գրվել: Ամեն դեպքում կլինեն ամբուլատոր բուժկենտրոնի աշխատողների հսկողության տակ»,- ասաց բժշկական կենտրոնի աշխատակիցը:
Նշենք, որ զինվորականներ տեղափոխող «ԳԱԶ 66» մակնիշի ավտոմեքենան Սյունիքի մարզի Կարմրաքար գյուղի մոտ հուլիսի 6-ին ավտովթարի էր ենթարկվել, ինչի հետեւանքով 14 զինծառայող տեղափոխվել էր Կապանի բժշկական կենտրոն:Հ
Հ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ իններորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու վթարի պատճառները։

Пострадавшие вследствие аварии 14 военнослужащие были выписаны из МЦ Капана
Пострадавшие вследствие аварии 14 военнослужащие были выписаны из  МЦ Капана. Об этом «Арменпресс»  сообщили в приемном покое МЦ Капана.
«Военнослужащие были обследованы, все было в порядке, необходимости в стационарном лечении не оказалось. Военнослужащие были выписаны из  МЦ Капана под амбулаторное наблюдение»,- сказал сотрудник приемного покоя МЦ Капана.
Отметим, что 6-го июля   вблизи села Кармракар в Сюникской области произошла автоавария с машиной марки «ГАЗ 66», перевозившей военнослужащих. Пострадавших  вследствие аварии 14 военнослужащих доставили в МЦ Капана.
В 9-м гарнизонном следственном управлении СК Армении ведется расследование для выяснения причин аварии.