Ալիևն ու Էրդողանը հանդիպել են
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ժամանել է Անկարա: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Անադոլու» գործակալությունը:
Օդանավակայանում Ալիևին դիմավորել է փոխվարչապետ Յալչըն Աքդողանը: Այստեղից Ադրբեջանի նախագահն անմիջապես գնացել է նախագահական նստավայր և հանդիպել Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին:
Անկարայում կկայանա Թուրքիա-Ադրբեջան բարձր մակարդակի ռազմավարական համագործակցության խորհրդի 5-րդ նիստը: Նախապես ծրագրավորված է նիստն անցկացնել Բաքվում, ուր Էրդողանը պետք է մեկներ մարտի 15-ին: Սակայն Անկարայում մարտի 13-ին իրականացված ահաբեկչությունը խափանել էր այդ ծրագրերը:

Встретились Алиев и Эрдоган
Президент Азербайджана Алиев прибыл в Анкару. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает агентство «Анадолу».
В аэропорту президента Азербайджана Алиева встречал вице-премьер Турции Ялчин Акдоган. Из аэропорта Алиев поехал сразу в президентскую резиденцию, где встретился с президентом Турции Эрдоганом.
В Анкаре состоитс 5-е заседание совета стратегического сотрудничества Азербайджана и Турции на высоком уровне. Планироввалось провести заседание в Баку, куда 15-го марта должен был вылететь Эрдоган. Однако теракт 13-го марта нарушил эти планы.