ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սամանադրական բարեփոխումների նախագիծը հանրապետության համար մեկ քայլ առաջ է, այդ պատճառով էլ Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը սահմանադրական բարեփոխումների նախագծում «այո»-ի կողմնակից է: «Արմենպրես» -ի հաղորդմամբ` նոյեմբերի 16-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը նման հայտարարություն արեց Հայաստանի կոմունիստական կուսակցության առաջին քարտուղար Տաճատ Սարգսյանը:
«Ներկայացված Սահմանադրության նախագիծը հանրապետության համար մեկ քայլ առաջ է` խորհրդարանական ընտրությունների ենք անցնում, համամասնական ընտրություններ պետք է լինեն, ընդդիմադիր կուսակցություններին հնարավորություն կտրվի մասնակցել իշխանությունների բոլոր թևերի ձևավորմանը»,- հավելեց ՀԿԿ Կենտկոմի առաջին քարտուղարը:
Սարգսյանի փոխանցմամբ` ՀԿԿ-ն ձևավորել է սահամանդրական բարեփոխումների հանրաքվեի քարոզարշավի շտաբ , որտեղ աշխատանքներ են տարվում կոմունիստներին ներկայացնելու նոր Սահմանադրության առավելություններն ու թերությունները: Նրա խոսքով`Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունն իր քարոզարշավներն անցկացնում է առանձին, քանի որ որևէ այլ կառույցի միանալու անհրաժեշտություն չունի:

Коммунистическая партия Армении за проведение Конституционных реформ
Конституционные реформы будут шагом вперед для нашей страны, поэтому Коммунистическая партия Армении говорит «Да» реформам. Как сообщает «Арменпресс», об этом во время интервью с журналистами заявил Первый секретарь Коммунистической партии Армении Тачат Саргсян.
«Представленный проект по Конституционным реформам является шагом вперед для Армении, мы переходим на парламентские выборы, оппозиция сможет участвовать в формировании всех сфер правительства», - добавил он.
Согласно Саргсяну, КПА сформировала агитационный штаб, где коммунистам страны представляют плюсы и минусы новой Конституции. По его словам, Коммунистическая партия Армении проводит свою агитационную кампанию отдельно, так как у нее нет необходимости соединиться с любым другим учреждением.