Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտարարել է երեք զոհի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը սկսել է խոստովանել իր իսկ հրահրած ագրեսիայի համարժեք պատասխանի արդյունքում ունեցած մարտական կորուստների մասին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, Արբեջանի ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ սեպտեմբերի 27-ի գիշերը և սեպտեմբերի 28-ի առավոտյան իրականացված գործողություների հետևանքով շփման գծում զոհվել է ադրբեջանական բանակի 3 զինծառայող` Վելիև Ռաուֆ Ֆահրեդինօղլուն, Ահմեդզադե Նեման Իսֆենդիյարօղլուն և Մուստաֆազադե Զոհրաբ Նամիգօղլուն:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում սեպտեմբերի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը Ադրբեջանի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 (41 արկ), 82 (100 արկ) և 120 մմ-ոց (8 արկ) ականանետերից ու ՌՊԳ-7 (2 արկ) և ՀԱՆ-17 (3 արկ) տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից տեղեկացրին, որ վերոնշված զինատեսակներից բացի, հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք (24 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. Ministry of Defense of Azerbaijan started to confess about combat losses as a result of the equivalent response to Azerbaijan's provoked aggression. As ''Armenpress'' reports, citing to Azerbaijani APA agency, Azerbaijan MD made an announcement that as a result of the actions of the night of September 27  and the morning of Septeber 28, three Azerbaijani servicemen Valiyev Rauf Fakhraddin, Ahmadzade Neman Ispandiyar and Mustafazade Zohrab Namig were killed on the contact line.
On Karabakh-Azerbaijani contact line of the antagonistic troops, on September 27 and on September 28 night , Azerbaijan violated the ceasefire for around 120 times, during which more than 900 shots were fired from different caliber rifle weapons, as well as from 60mm(41 missiles), 82mm(100 missiles) and 120 mm(8 missiles) mortars and from RPG-7(2 missiles) grenade launchers.  The Press Service of the NKR Defense Ministry informed that besides the weapons mentioned above, the enemy applied TR-107-type jet rocket station (24 missiles) towards the Armenian positions.