Տավուշի մարզում վիրավորված զինծառայող Ռուսլան Մկրտչյանի վիճակը բավարար է
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի անդադար կրակահերթի արդյուքում սեպտեմբերի 21-ին վնասված պայմանագրային զինծառայող Ռուսլան Մկրտչյանի վիճակը բավարար է: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հաղորդեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
«Պայմանագրային զինծառայողը ստացել էր կրծքավանդակի շրջանում թեթև բեկորային վնասվածք  և այս պահին գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ», - տեղեկացրեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախօրեին ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից գնդակոծել է  Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղի և հարակից տարածքներում տեղակայված հայկական դիրքերը։ Գիշերը ադրբեջանական կողմը թիրախավորել է նաև Բաղանիս գյուղը, այդ թվում` գյուղի դպրոցը: Վնասները նյութական են: Այս պահին սահմանին հարաբերական անդորր է:

Health condition of Ruslan Mktrtchyan injured in Tavush is satisfactory
YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS. The health condition of Ruslan Mktrtchyan, contract soldier injured on September 21 as a result of ceaseless fire opened by the rival on the Armenian-Azerbaijani border, is satisfactory. “Armenpress” was informed about it by the Ministry of Defense of Armenia.
“The contract soldier sustained light missile injury in the chest area and is currently under medical supervision,” representative of the Department of Information and Public Affairs of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Nazeni Chanakhchyan Informed the latter.
The Azerbaijani side bombarded Armenian military positions in Baghanis village and neighboring areas of Tavush region from different caliber weapons the previous night. There were material losses. The situation is relatively peaceful on the border now.