ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ զորամասերը ճնշել են հակառակորդի ակտիվությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈւԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չնայած առաջնային գծում արձանագրվել է լարվածության թուլացում, այնուամենայնիվ,  հուլիսի 29-ին և լույս 30-ի գիշերը հակառակորդի կողմից շարունակվել է խախտվել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել են շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետերից (60 արկ) և ՌՊԳ-7 (2 արկ) ու ՀԱՆ-17 (51 արկ) տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել են ավելի քան 1600 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի համարժեք պատասխան գործողությունների արդյունքում`հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. Though there is some tension reduction on the frontline, the rival went on violating the ceasefire regime in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on July 29 and in the night of July 30.
According to the operative data provided to Armenpress by the Department of Public Relations and Mass Media of the Minsitry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic, the ceasefire was violated for 100 times, during which 1600 shots came towards the Karabakh frontiers from different caliber weapons, including 60 mm mortars, as well as RPG-7 and AGS-17 types of grenades.
The frontiers of the Defense Army of Nagorno Karabakh Republic silenced the rival’s attacks as a result of counteraction.