Կառավարական նոր մասնաշենքը շահագործման կհանձնվի նոյեմբերին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարական նոր մասնաշենքի շինարարական աշխատանքներն ընթանում են հաջողությամբ: Այն շահագործման կհանձնվի այս տարվա նոյեմբերին: Այդ մասին ՀՀ կառավարության նիստում ի պատասխան ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հարցի` ասաց ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը: «Շենքը նախատեսվում էր շահագործման հանձնել 2016 թվականի ապրիլին, սակայն աշխատանքները բավականին արագ են ընթանում և արդեն սեպտեմբերի երկրորդ կեսին աշխատանքները կավարտվեն»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Սարգսյանը: Նրա խոսքով` դրանից հետո էլ կիրականացվի շենքը գույքով համալրելու աշխատանքը: Գույք ձեռք բերելու քայլեր արդեն իրականացվում են:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության շենքի գնորդ հանդիսացող «Տանգո» ընկերությունը պարտավորվել է կառուցել կառավարական նոր շենք, որտեղ էլ կտղափոխվեն ՀՀ ԱԳ, Արդարադատության նախարարությունները և այլ գերատեսչություններ:

New building of Government to be open in November
YEREVAN, JUNE 4, ARMENPRESS: The construction works of the new building of the Government of the Republic of Armenia are being carried out successfully. The building will be open in November 2015. The Minister of Urban Development of the Republic of Armenia Narek Sargsyan stated about it during the session of the Government, answering to the question of the Prime Minister of Armenia Hovik Abrahamyan.
“The building is intended to be put into operation in April 2016, though the works are being carried out quite rapidly and in the second half of September the works will have been completed”, - said Sargsyan, Armenpress reports. According to him, afterwards the building will be furnished with equipment. Property purchase works are being carried out at the moment.