Վագրի հարձակմանը ենթարկված Թբիլիսիի կենդանաբանական այգու աշխատակցուհին զրկվել Է ձեռքից
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիի հանրապետական հիվանդանոցի վիրաբույժները անդամահատել են հիվանդանոց տեղափոխված կենդանաբանական այգու աշխատակցուհու ձեռքը, որի վրա հարձակվել Էր վագրը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 27-ին հաղորդել են վրացական լրատվամիջոցները:
Նախօրյակին ծանր վիճակում Թբիլիսիի հանրապետական հիվանդանոց Է տեղափոխվել մայրաքաղաքի կենդանաբանական այգու աշխատակցուհի Գուլիկո Չիտաձեն: Այգու վարչակազմում լրագրողներին հայտնել են, որ երբ կինը խնամում Էր վագրին, վերջինս հարձակվել Է նրա վրա եւ լուրջ վերքեր հասցրել:
Մայիսի 27-ին կենդանաբանական այգու վարչակազմի տարածած հայտարարության մեջ նշվում Է, որ տուժածը բազմաթիվ վերքերով ծանր վիճակում տեղափոխվել Է հիվանդանոց:

Сотрудница Тбилисского зоопарка лишилась руки после нападения тигра
Хирурги тбилисской республиканской больницы ампутировали руку госпитализированной сотруднице зоопарка, на которую напал тигр, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Накануне в тбилисскую республиканскую больницу в тяжелом состоянии была доставлена сотрудница Тбилисского зоопарка Гулико Читадзе. В администрации зоопарка сообщили журналистам, что, когда женщина ухаживала за тигром, он напал на нее и нанес серьезные ранения.
В распространенном в среду заявлении администрация зоопарка отмечает, что пострадавшая была доставлена в больницу в тяжелейшем состоянии с множеством ранений.