ԼՂՀ ոստիկանության 25 ծառայողներ ենթարկվելու են տույժերի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանությունում մարտի 6-ին կայացել է ոստիկանության կարգապահական հանձնաժողովի նիստ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից, նիստի ընթացքում քննարկվել է 2015 թվականի հունվարի 31-ին «100-ամյակը առանց ռեժիմի» շարժման կողմից Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում իրազեկման ավտոերթի անցկացման ժամանակ հասարակական կարգի պահպանությանը ներգրավված ոստիկանության ծառայողների կողմից կատարված կարգապահական կոպիտ խախտումները:
Հանձնաժողովի աշխատանքներին ներգրավված էին ոստիկանության երեք և մեկական ներկայացուցիչներ` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Կառավարության և Արդարադատության նախարարության աշխատակազմերից: Հանձնաժողովը ղեկավարում է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Անդրանիկ Հակոբյանը:
Մանրակրկիտ վերլուծության ենթարկելով ծառայողական քննության ընթացքում ձեռք բերված բոլոր ապացույցները` հանձնաժողովը որոշել է միջնորդել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության պետին` ոստիկանության 25 ծառայողների, ըստ իրենց թույլ տված կարգապահական խախտումների բնույթի և ծանրության աստիճանի, ենթարկել համապատասխան տույժերի: Հանձնաժողովի որոշման համաձայն` ոստիկանության 10 ծառայողներ ենթակա են ոստիկանությունում ծառայությունից ազատման, 9-ը` խիստ նկատողության, իսկ 6-ը` նկատողության:

NKR Police to fine 25 police officers
STEPANAKERT, 6 MARCH, ARMENPRESS. The disciplinary commission of the Police of the Nagorno-Karabakh Republic held a session on March 6. As the Department of Public Relations and Mass Media of the Police of the Nagorno-Karabakh Republic reports to “Armenpress”, the crude disciplinary offenses committed by police officers engaged in maintaining social order during the awareness campaign organized with cars in the Nagorno-Karabakh Republic by members of the “100th Anniversary without the Regime” on January 31, 2015 were discussed during the session.
Conducting a detailed analysis of all the evidence obtained during the official investigation, the commission decided to petition the Chief of Police of the Nagorno-Karabakh Republic to fine 25 police officers, according to the nature and degree of gravity of the disciplinary offenses that they had committed. According to the commission’s decision, 10 police officers will be dismissed from the service, 9 will receive strict warnings and 6 will receive warnings.