Գերմանիայում հայի սպանության տարբեր վարկածներ են շրջանառվում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանական լրատվամիջոցները վարկածներ են շրջանառում Բիլիֆելդ քաղաքում հրազենային վիրավորումից համայնքի մշակութային խորհրդի 36-ամյա անդամ Գրիգոր Գրիգորյանի մահվան հանգամանքների մասին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հղում կատարելով սեփական աղբյուրներին, գերմանական Neue Westfallische թերթը հայտնել է, որ միջադեպի մասնակիցները նախկին հարավսլավացիներ 39-ամյա մի սերբ եւ 36-ամյա մի կոսովացի է, որոնք հանցագործությունից անմիջապես հետո փախել են դեպքի վայրից: Ոստիկանությունն աշխատանք է տանում սպանության դրդապատճառները պարզելու եւ հանցագործներից հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Die Welt թերթը հաղորդել է, որ ոստիկանության տվյալներով` փետրվարի 10-ին կահույքի խանութներից մեկ մոտ տեղական ժամանակով մոտ ժամը 19:35-ին 3 տղամարդ վեճի են բռնվել, որոնցից մեկը հրազենով կրակել է Գրիգորյանի վրա: Հոսպիտալացումից մի քանի ժամ անց Գրիգորյանը մահացել է:

Different versions of murder of Armenian in Germany are circulating
YEREVAN, 14 FEBRUARY, ARMENPRESS. German media are circulating versions about the circumstances behind the death of 36-year old member of the cultural council of the Armenian community in Bilifeld, Grigor Grigoryan. As “Armenpress” reports, citing its own sources, the German Neue Westfallische newspaper reported that the participants of the incident were residents of the former Yugoslavia, a 39-year old Serb and a 36-year old Caucasian, who had escaped from the scene of the crime right after committal of the crime. Police are working on clarifying the motives behind the murder and identifying the criminals.
Die Welt newspaper reports that based on the data provided by the police, on February 10, three men got into a dispute at a furniture store on February 10 at 19:35. One of the men shot Grigoryan, who died a couple of hours after hospitalization.