Գերմանիայում հայի սպանության տարբեր վարկածներ են շրջանառվում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանական լրատվամիջոցները վարկածներ են շրջանառում Բիլիֆելդ քաղաքում հրազենային վիրավորումից համայնքի մշակութային խորհրդի 36-ամյա անդամ Գրիգոր Գրիգորյանի մահվան հանգամանքների մասին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հղում կատարելով սեփական աղբյուրներին, գերմանական Neue Westfallische թերթը հայտնել է, որ միջադեպի մասնակիցները նախկին հարավսլավացիներ 39-ամյա մի սերբ եւ 36-ամյա մի կոսովացի է, որոնք հանցագործությունից անմիջապես հետո փախել են դեպքի վայրից: Ոստիկանությունն աշխատանք է տանում սպանության դրդապատճառները պարզելու եւ հանցագործներից հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Die Welt թերթը հաղորդել է, որ ոստիկանության տվյալներով` փետրվարի 10-ին կահույքի խանութներից մեկ մոտ տեղական ժամանակով մոտ ժամը 19:35-ին 3 տղամարդ վեճի են բռնվել, որոնցից մեկը հրազենով կրակել է Գրիգորյանի վրա: Հոսպիտալացումից մի քանի ժամ անց Գրիգորյանը մահացել է:

Рассматриваются несколько версий убийства армянина в Германии
Германские СМИ  рассматривают  разные версии  обстоятельств убийства 36-летнего  члена  Совета  по культуре в   Биллифельде (Германия) Григора Григоряна, погибшего от   огнестрельного ранения.
Как передает Арменпресс со ссылкой на свои источники, газета  NeueWestfallische сообщила, что участники происшествия – бывшие югославы, 39-летний серб и 36-летний косовар,  сбежали  с места преступления. Полиция предприняла меры по выяснению обстоятельств и поимке преступников.
Газета  DieWelt сообщает, что согласно полицейским данным, 10 февраля, в 19:35 по местному времени, возле мебельного магазина  между  3 мужчинами началась ссора, во время    которой  один из них выстрелил в Григоряна.  Григорян  был госпитализирован, но спустя час скончался.