Նազարբաևը վավերացրել է ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցության պայմանագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղազախստանի Նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը ստորագրել է օրենք` Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցության պայմանագրի վավերացման մասին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին տեղեկացնում է Ղազախստանի Նախագահի պաշտոնական կայքը:
Մոսկվայում դեկտեմբերի 23-ին Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում հայտարարվեց ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցության գործընթացի ամբողջացման մասին: 2014թ. հոկտեմբերի 10-ին ստորագրված պայմանագիրն անցել է Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի ու Ղազախստանի վավերացման ազգային ընթացակարգերով: Կառույցը կսկսի լիարժեք գործել 2015թ. հունվարի 1-ից: Հաջորդ իսկ օրը Հայաստանը կդառնա կառույցի լիիրավ անդամ:

Назарбаев ратифицировал договор о присоединении Армении к ЕАЭС
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев подписал закон "О ратификации договора о присоединении Республики Армения к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года". Как передает Арменпресс, об этом сообщает в среду пресс-служба главы государства.
Договор о присоединении Армении к Договору о создании ЕАЭС был подписан в Минске 10 октября 2014 года.
Договор о ЕАЭС был подписан Россией, Белоруссией и Казахстаном 29 мая этого года в Астане, документ вступает в силу с 1 января 2015 года.