Թաթարստանի ղեկավարը հանդես Է եկել Ռուսաստանում ցարին վերադարձնելու օգտին
ԿԱԶԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թաթարստանի ղեկավար Ռուստամ Միննիխանովը տեղական զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ կայացած հադիպման ժամանակ հայտարարել Է, որ «երկրին ցար Է հարկավոր», հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «Բիզնես Online” հրատարակությունը: Նա այս կերպ Է մեկնաբանել նախագահի թեկնածու Միխայիլ Պրոխորովի արած հայտարարությունը, որը գտնում Է, թե Ռուսաստանը պետք Է ղեկավարի ոչ թե ցարը, այլ պրոֆեսիոնալ կառավարիչ:
«Ցարը արիակամ մարդ Է, որը պատասխանատու Է երկրի համար: Մենեջերը կառավարության նախագահն Է, նա պետք Է զբաղվի դրանով»,- հայտարարել Է Թաթարստանի ղեկավարը:
Միննիխանովն ընդգծել Է, թե հույս ունի, որ նախագահական ընտրություններում հաղթանակ կտանի «Միասնական Ռուսաստանի» առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինը: «Ես շատ կամաչեմ, եթե մենք՝ Թաթարստանը, չգնահատենք այդ մարդուն: Պարզապես ինձ համար ցավալի կլինի: Որքան բան Է արել այդ մարդը մեր հանրապետության համար»,- հավելել Է նա:

Глава Татарстана выступил за возвращение царя
Глава Татарстана Рустам Минниханов на встрече с представителями местных СМИ заявил, что "стране нужен царь", сообщает Арменпресс со ссылкой на"Бизнес Online". Таким образом он прокомментировал заявление кандидата в президенты Михаила Прохорова, который считает, что Россией должен руководить не царь, а профессиональный менеджер.
"Царь - это мужественный человек, который отвечает за страну. Менеджер - это председатель правительства, он должен заниматься этим", - заявил руководитель Татарстана.
Минниханов подчеркнул, что рассчитывает на победу лидера "Единой России" Владимира Путина на президентских выборах. "Мне будет очень стыдно, если мы, Татарстан, не оценим этого человека. Просто мне будет обидно! Вот столько человек сделал для нашей республики! ".