Ուիթնի Հյուսթոնի բժիշկները կարող են հայտնվել մեղադրյալների աթոռին
ԼՈՍ ԱԱՆՋԵԼԵՍ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեգենդար երգչուհի Ուիթնի Հյուսթոնի բժիշկների դեմ շուտով կարող Է քրեական գործ հարուցվել, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով NY Daily News-ը:
Ոստիկանությունն սկսել Է ստուգել այն բժիշկներին, որոնք աշխատել են երգչուհու հետ, ինչպես նաեւ այն դեղատները, որտեղ նա դեղեր Է գնել, որոնց փաթեթվածքները հայտնաբերվել են Բեւեռլի Հիլզի՝ նրա հյուրանոցային համարում: Հնարավոր Է, որ պատրաստուկներն աստղին վաճառել են անօրինականորեն, գրում են զանգվածային լրատվամիջոցները, ինչպես նաեւ բժիշկները կարող Էին սխալմամբ նրան տալ չափից ավելի ուժեղ դեղաչափով հակադեպրեսանտներ:
Դատաբժշկական փորձագետները գտնում են, որ Ուիթնի Հյուսթոնին կործանել Է վաղուց հայտնի «մահացու կոկտեյլը»՝ բաղկացած ալկոհոլից եւ հակադեպրեսանտներից, որն, ինչպես հաղորդում Է մամուլը, գործածել են նաեւ այնպիսի աստղեր, ինչպիսիք են Էլվիս Փրեսլին, Էմի Ուայնհաուսը, Հիթ Լեջերը եւ Մայքլ Ջեքսոնը:

Врачи Уитни Хьюстон могут оказаться на скамье подсудимых
Против врачей легендарной певицы Уитни Хьюстон, лечивших звезду, могут в скором времени возбудить уголовное дело, сообщаетАрменпресс со ссылкой на NY Daily News.
Полиция начала проверять медиков, работавших с певицей, а также аптеки, где та покупала лекарства, упаковки от которых были обнаружены в ее гостиничном номере на Беверли-Хиллз. Возможно, препараты были проданы звезде незаконно, пишут СМИ, а также медики могли давать ей по ошибке слишком сильную дозу антидепрессантов.
Судмедэксперты считают, что Уитни Хьюстон погубил знаменитый "смертельный коктейль", состоящий из алкоголя и антидепрессантов, который, как сообщает пресса, употребляли такие звезды, как Элвис Пресли, Эми Уайнхаус, Хит Леджер и Майкл Джексон.