Ալիեւների կոռուպցիոն գործունեությունը ամերիկյան հեռուստաալիքում.ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
ԲԱՔՈՒ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան CNBC հեռուստաալիքի հանրահայտ թղթակից Սկոթ Ջոնը աշխարհում շրջանառվող «կեղտոտ փողերի» մասին ռեպորտաժ է պատրաստել, որում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի ընտանիքը հանդես է գալիս գլխավոր դերում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Ազադլըգ» թերթը, ռեպորտաժի անոնսում ցուցադրվում են Իլհամ Ալիեւի դուստր Լեյլա Ալիեւայի շքեղ կյանքը, Ալիեւի 11-ամյա որդու Դուբայում ունեցած տասնյակ միլիոնավոր դոլար արժողությամբ առանձնատները պատկերող կադրեր:
«Աշխարհի ամենաշքեղ վայրերը թռչող ռեակտիվ ինքնաթիռները, տասնյակ միլիոնավոր դոլար արժողությամբ վիլլաները գնվել են նավթով հարուստ երկրների իշխող ընտանիքների գողացած փողերով: Ենթադրվում է, որ ամեն տարի աշխարհում շրջանառվող կոռուպցիոն փողերի ծավալն անցնում է 1.5 տրիլիոն դոլարը: Այն դեպքում, երբ երկրի բնակչությունն ապրում է աղքատության եւ սպառնալիքի տակ, իշխանական ընտանիքներն ապրում են շքեղության եւ ցոփության մեջ», -ասվում է ամերիկյան հեռուստաալիքի հրապարակման անոնսում:
Նշվում է, որ Ալիեւների ընտանիքի մասին այդ խայտառակ ռեպորտաժը CNBC հեռուստաալիքը ցուցադրելու է փետրվարի 23-ին` Filthy Rich ծրագրում:

Американский телеканал о прожигателях жизни и клане Алиевых.ВИДЕО
10:53, 21 Февраль, 2012Известный корр.американского телеканала CNBC Скотт Джон подготовил репортаж об обороте «грязных денег» в мире, в главной роли представлена семья президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на газету «Азадлыг, в анонсе этого материала - кадры с эпизодами роскошной жизни дочери Алиева – Лейлы, а также частных домов в Дубае, стоимостью в десятки миллионов долларов, принадлежащих его 11-летнему внуку..
Реактивные самолеты, совершающие полеты в самые фешенебельные курорты мира, виллы, стоимостью в десятки миллионов долларов, куплены на ворованнные деньги семейными кланами, обогащающимися за счет богатых нефтяных ресурсов этих стран. Предполагается, что ежегодно объем оборота «грязных денег» в мире превышает 1,5 триллиона долларов. В то время, как население страны живет в бедности и испытывает постоянное давление, правящие семьи живут в роскоши и разврате», - говорится в анонсе этого телерепортажа.
Отмечается также, что этот скандальный репортаж о клане Алиевых будет показан на телеканале CNBC 23 февраля в программе Filthy Rich.