Մոնակոյի արքայազնը հոսպիտալացվել Է Նյու Յորքի գիշերային ակումբում տեղի ունեցած ծեծկռտոցից հետո
ՆՅՈՒ ՅՈՐՔ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոնակոյի արքայազն 24-ամյա Պիեռ Կազիրագին մի քանի ժամ անցկացրել Է Նյու Յորքի հոսպիտալում, ուր տարվել Էր «Դաբլ Սեվեն» գիշերային ակումբում տեղի ունեցած ծեծկռտոցից հետո, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը:
Լույս կիրակի օրվա գիշերն արքազայնն իր ընկերների հետ ժամանակ Էր անցկացնում Մանհետենի հանրաճանաչ հաստատությունում: Ականատեսների ասելով՝ նրա եւ ամերիկացի երիտասարդ գործարար Ադամ Հոքի միջեւ վեճ Է սկսվել, որն ավարտվել Է տուրուդմբոցով:
Կազիրագիի փաստաբան Ռիչարդ Գոլուբը պնդում Է, որ իր խնամարկյալը «հրահրիչ ոչինչ չի արել, իսկ Հոքը նրա դեմքին հարված Է հասցրել առաջինը»: Իր հերթին գործարարը ոստիկանությանը եւ լրագրողներին հավաստիացնում Է, որ հենց արքայազնն Է սկսել «վիրավորել իրեն, ընկերներին, ինչպես նաեւ ներկա գտնվող երեք աղջիկներին՝ ռուսաստանցի հայտնի ֆոտոմոդելներին»:

Принц Монако госпитализирован после драки в ночном клубе Нью-Йорка
Принц Монако 24-летней Пьер Казираги провел несколько часов в госпитале Нью-Йорка, куда был доставлен после драки в ночном клубе "Дабл Севен",сообщает Арменпресс со ссылкой на  Итар-Тасс.
Принц в ночь на воскресенье со своими друзьями проводил время в популярном заведении на Манхэттене. По словам очевидцев, между ним и молодым американским бизнесменом Адамом Хоком вспыхнула ссора, которая закончилась дракой.
Адвокат Казираги Ричард Голуб утверждает, что его подопечный "не сделал ничего провокационного, а Хок нанес удар по лицу первым". В свою очередь бизнесмен заверяет полицию и журналистов, что именно принц принялся "оскорблять его, друзей, а также трех присутствующих девушек – известных российских фотомоделей".