Ժամանակը Երևանում՝ 11:07:36,   17 Մայիս
Տեղի կունենա Հայաստանի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստ
17:57, 10 Փետրվար, 2012
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 13-16-ը Երեւան կայցելի Հայաստանի Հանրապետության եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի բելառուսական կողմի պատվիրակությունը` հանձնաժողովի համանախագահ, ԲՀ ԱԺ Ներկայացուցիչների պալատի փոխնախագահ Վիկտոր Գումինսկու գլխավորությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ մամուլի եւ հասարակայության հետ կապերի վարչությունից, պատվիրակության անդամները հանդիպումներ կունենան ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հետ:
Միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի նիստը տեղի կունենա փետրվարի 13-ին: Այցի շրջանակներում բելառուսական պատվիրակության անդամները հանդիպումներ կունենան միջազգային կառույցներում ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունների, ինչպես նաեւ մի շարք գերատեսչությունների ղեկավարների հետ: Նրանք կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն 1915 թ. Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:

Состоится заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальными Собраниями Армении и Республики Беларусь
13-16 февраля в Ереване будет находиться делегация белорусской стороны Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальными Собраниями Армении и Республики Беларусь во главе с сопредседателем комиссии, вице-спикером Палаты представителей НС Беларуси В.Гуминским.
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС РА по связям с общественностью и СМИ, члены делегации встретятся с председателем НС Армении Самвелом Никояном, вице-спикером НС Эдуардом Шармазановым.
Заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству состоится 13 февраля. В рамках визита члены белорусской делегации встретятся с делегациями НС Армении в международных структурах, а также с руководителями ряда ведомств. Они посетят также Цицернакаберд, где возложат венок к мемориалу жертв Геноцида армян 1915 года.