Եգիպտոսը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման վերաբերյալ համաձայնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտոսի արտաքին գործերի նախարարությունը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանների սահմանազատման շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է եգիպտական Ahram լրատվականը։
Պաշտոնական հաղորդագրության մեջ Եգիպտոսի արտաքին գործերի նախարարությունը հաստատել է, որ այս համաձայնագիրը դրական առաջընթաց է և այն գալիս է որպես երկու երկրների միջև սահմանների սահմանազատման ուղղությամբ գործադրված ջանքերի գագաթնակետ։
Նախարարությունը նաև բարձր է գնահատել այս կարևոր քայլը՝ երկու կողմերին կոչ անելով հետագա վստահության ամրապնդման քայլեր ձեռնարկել երկու երկրների միջև խաղաղության համաձայնագրի կնքման համար։

YEREVAN, APRIL 24, ARMENPRESS. Egypt welcomed Tuesday the agreement reached between Armenia and Azerbaijan, according to which Armenia shall return four villages to Azerbaijan and demarcate the borders.
In an official statement, the Egyptian Ministry of Foreign Affairs affirmed that this agreement is positive progress and it comes as the culmination of exerted efforts to demarcate borders between both countries.
The ministry further commended this important step, calling on both sides to take further confidence-building steps for a peace deal between both countries.