ფაშინიანმა და ზელენსკიმ ურთიერთქმედების განვითარების პერსპექტივები განიხილეს
ევროპული პოლიტიკური საზოგადოების სამიტის ფარგლებში, პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანისა და უკრაინის პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკის შეხვედრა გაიმართა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატის ინფორმაციისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტი ავრცელებს.
შეხვედრის განმავლობაში მხარეებმა სომხეთ-უკრაინის ორმხრივი ურთიერთქმედების განვითარების პერსპექტივები განიხილეს და ხაზი გაუსვეს ურთიერთინტერესის სფეროებში თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობას.

Pashinyan, Zelenskyy discuss prospects for cooperation
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy on the sidelines of the European Political Community summit.
According to a statement from the Armenian prime minister’s office, the sides discussed prospects for developing bilateral cooperation between Armenia and Ukraine, highlighting the importance of deepening collaboration in areas of mutual interest.
The interlocutors also exchanged views on regional and global developments, underlining the need to promote stable and lasting peace.