ფაშინიანი სომხეთში უახლოეს დღეებში დაგეგმილ მნიშვნელოვან მოვლენებს შეეხო
სომხეთის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი უახლოეს დღეებში სომხეთში დაგეგმილ მნიშვნელოვან მოვლენებს შეეხო.
„არმენპრესის“ ცნობით, ფაშინიანმა „ფეისბუქის“ საკუთარ გვერდზე გამოქვეყნებულ ვიდეოში შეახსენა საზოგადოებას, რომ 4 მაისს ერევანში ევროპული პოლიტიკური საზოგადოების მე-8 სამიტი გაიმართება, რომელში მონაწილეობის მისაღებადაც სომხეთს რამდენიმე ათეული ქვეყნის ლიდერი ეწვევა.
მან აღნიშნა, რომ 5 მაისს საფრანგეთის პრეზიდენტის, ემანუელ მაკრონის სახელმწიფო ვიზიტი შედგება, რომლის ფარგლებშიც სომხეთის პრემიერ-მინისტრი და საფრანგეთის პრეზიდენტი გიუმრისაც ეწვევიან და სომეხი და ფრანგი ვარსკვლავების მონაწილეობით გამართულ კონცერტს დაესწრებიან.
ფაშინიანმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ 5 მაისს ასევე გაიმართება სომხეთი-ევროკავშირის პირველი სამიტი.
მან აღნიშნა, რომ ამ მოვლენებთან დაკავშირებით ერევანში დაწესდება მოძრაობის შეზღუდვები, რაც მოქალაქეებს გარკვეულ დისკომფორტს შეუქმნის.

Пашинян прокомментировал важные события, которые состоятся в Армении в ближайшие дни
Премьер-министр Армении Никол Пашинян прокомментировал важные события, которые произойдут в Армении в ближайшие дни.
Как передает Арменпресс, в видео, опубликованном на его странице в Facebook, Пашинян напомнил, что 4 мая в Ереване состоится VIII саммит Европейского политического сообщества, для участия в Армению прибудут лидеры десятков стран.
Он отметил, что 5 мая президент Франции Эммануэль Макрон совершит государственный визит в Армению, в рамках которого премьер-министр Армении и президент Франции также посетят Гюмри, где примут участие в концерте с участием армянских и французских звезд.
Пашинян подчеркнул, что 5 мая также состоится первый саммит Армения-ЕС.
Он отметил, что в связи с этими событиями в Ереване будут введены ограничения движения транспорта, что создаст некоторые неудобства для граждан.