სომხეთის ელჩმა და აშშ-ის კომუნიკაციების ფედერალური კომისიის თავმჯდომარემ სფეროში თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს
ამერიკის შეერთებულ შტატებში სომხეთის რესპუბლიკის ელჩი ნარეკ მკრტჩიანი აშშ-ის კომუნიკაციების ფედერალური კომისიის (FCC) თავმჯდომარეს, ბრენდან კარს შეხვდა.
„არმენპრესის“ ცნობით, შეხვედრის დეტალებზე ინფორმაციას აშშ-ში სომხეთის საელჩო ავრცელებს.
აღნიშნულია, რომ მხარეებმა განიხილეს კომუნიკაციებისა და უსაფრთხოების სფეროს პრიორიტეტული საკითხები ჰიბრიდული საფრთხეების, დეზინფორმაციასთან ბრძოლისა და სხვა გამოწვევების კონტექსტში.
„ელჩმა მკრტჩიანმა ხაზი გაუსვა FCC-ის გამოცდილების მნიშვნელობას და აღნიშნა თანამშრომლობის აუცილებლობა სომხეთის პოტენციალის, ასევე ინფრასტრუქტურისა და ტექნოლოგიური განვითარების პროცესში დასახული პრიორიტეტების გათვალისწინებით“, - ნათქვამია საელჩოს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
შეხვედრაზე ასევე განიხილეს კომუნიკაციების სფეროში საუკეთესო გამოცდილების გაზიარების, დარგობრივი ვიზიტების განხორციელებისა და თანამშრომლობის ინსტიტუციონალიზაციის შესაძლებლობები.

Посол Армении в США и председатель FCC обсудили сотрудничество в сфере связи
Посол Республики Армения в США Нарек Мкртчян встретился с Бренданом Карром, председателем Федеральной комиссии по связи США (FCC).
Как передает Арменпресс со ссылкой на посольство Армении в США, в ходе встречи обсуждался ряд приоритетов в сфере связи и безопасности в контексте борьбы с гибридными угрозами, дезинформацией и т. д.
«Посол Мкртчян подчеркнул опыт FCC и необходимость сотрудничества, учитывая потенциал Армении в этой области, приоритеты, установленные в процессе инфраструктурного и технологического развития», — говорится в сообщении посольства.
На встрече были рассмотрены возможности обмена передовым опытом в сфере связи, проведения отраслевых визитов и институционализации сотрудничества.