ფაშინიანმა ქართველ კოლეგებს აზერბაიჯანთან სამშვიდობო პროცესი, თურქეთსა და რუსეთთან ურთიერთობები გააცნო
სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა ქართველ კოლეგებს დეტალურად გააცნო სომხეთის დღის წესრიგი რეგიონულ და საერთაშორისო საკითხებთან დაკავშირებით.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა საქართველოს პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძესთან შეხვედრის შემდეგ, მედიისთვის გაკეთებული განცხადებების დროს აღნიშნა.
„ჩვენს კოლეგებს დეტალურად მივაწოდე ინფორმაცია იმის შესახებ, თუ რა ხდება სომხეთის რეგიონულ და საერთაშორისო დღის წესრიგში არსებულ საკითხებთან დაკავშირებით. კერძოდ, რა ეტაპზეა TRIPP-ის საინვესტიციო პროექტი, სომხეთ-აზერბაიჯანის სამშვიდობო პროცესი და სომხეთ-თურქეთის ურთიერთობები. ასევე მივაწოდე გარკვეული ინფორმაცია სომხეთ-რუსეთის ურთიერთობების შესახებ. ვფიქრობ, ჩვენ გვაქვს ორმხრივი ინტერესი სომხეთი-ევროკავშირისა და ზოგადად, ჩვენი რეგიონისა და ევროკავშირის ურთიერთობების მიმართ. კიდევ ერთხელ მსურს ხაზგასმით აღვნიშნო, რომ სომხეთისა და ევროკავშირის ურთიერთობების კონტექსტში საქართველო ძალიან მნიშვნელოვანი პარტნიორია და ამ თემაზეც გვქონდა გარკვეული დისკუსიები. ვიმედოვნებ,

Пашинян представил грузинским коллегам мирный процесс с Азербайджаном, отношения с Турцией и Россией
Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил своим грузинским коллегам повестку дня Армении по региональным и международным вопросам.
Как сообщает “Арменпресс”, премьер-министр Армении Никол Пашинян говорил об этом на пресс-конференции после встречи с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе.
“Я подробно проинформировал наших партнеров о том, что происходит вокруг вопросов региональной и международной повестки Армении. В частности, о ситуации вокруг инвестиционного проекта TRIPP, мирного процесса между Арменией и Азербайджаном, а также об отношениях Армении и Турции. Я также предоставил некоторую информацию об отношениях Армении и России. Считаю, что есть взаимный интерес в отношениях Армении с Европейским союзом, а также в нашем регионе и Европейском союзе. И я хотел бы еще раз подчеркнуть, что Грузия является очень важным партнером в контексте отношений Армении с Европейским союзом, и мы обсуждали эту тему. Я надеюсь, что мы сможем сотрудничать и здесь, и что мы сможем достичь определенных результатов”, — сказал Пашинян.