სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი შეხვდა ბირთვული გამოცდების სრული აკრძალვის შესახებ ხელშეკრულების ორგანიზაციის აღმასრულებელ მდივანს
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრმა არარატ მირზოიანმა შეხვედრა გამართა ბირთვული გამოცდების სრული აკრძალვის შესახებ ხელშეკრულების ორგანიზაციის აღმასრულებელ მდივანთან რობერტ ფლოიდთან.
როგორც „არმენპრესი“ იტყობინება საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებული ინფორმაციის საფუძველზე, არარატ მირზოიანმა ხაზი გაუსვა სომხეთის რესპუბლიკის ერთგულებას ხელშეკრულების მიზნებისადმი, საერთაშორისო უსაფრთხოებისა და სტაბილურობის განმტკიცების მიზნით.
არარატ მირზოიანმა და რობერტ ფლოიდმა აზრები გაცვალეს საერთაშორისო პროცესებთან დაკავშირებით, განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილეს ორგანიზაციის მიზნების უნივერსალური განხორციელების მიმართულებით უწყვეტი ძალისხმევის მნიშვნელობაზე.
საუბრისას მხარეებმა ასევე განიხილეს სამხრეთ კავკასიაში დამყარებული მშვიდობა და არსებული პირობებში წარმოქმნილი შესაძლებლობები.

Глава МИД Армении встретился с исполнительным секретарем Организации Договора о всеобъемлющем запрещении ядерных испытаний
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился с исполнительным секретарем Организации Договора о всеобъемлющем запрещении ядерных испытаний Робертом Флойдом.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на МИД РА, Арарат Мирзоян подчеркнул приверженность Армении целям Договора в интересах укрепления международной безопасности и стабильности.
Арарат Мирзоян и Роберт Флойд обменялись мнениями о международных процессах, подчеркнув важность постоянных усилий по всеобщей реализации целей Организации.
Собеседники обсудили установленный на Южном Кавказе мир и возможности, открывающиеся в нынешних условиях.