სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილემ და საფრანგეთის პრეზიდენტის მრჩეველმა განიხილეს რეგიონული და ორმხრივი დღის წესრიგის საკითხები
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე ვაჰან კოსტანიანი სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში შეხვდა საფრანგეთის პრეზიდენტის კონტინენტური ევროპის და თურქეთის საკითხებში მრჩეველს ბერტრან ბუშვალტერს. „არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ სომხეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროში აცხადებენ.
მოსაუბრეებმა განიხილეს სომხეთსა და საფრანგეთს შორის ორმხრივი ურთიერთობები, კმაყოფილებით აღნიშნეს უმაღლეს დონეზე მიმდინარე აქტიური და უწყვეტი პოლიტიკური დიალოგი, ასევე სტრატეგიული მნიშვნელობის მიმართულებებით ეფექტიანი და მზარდი თანამშრომლობა.
ვაჰან კოსტანიანმა და ბერტრან ბუშვალტერმა ასევე განიხილეს რეგიონულ და საერთაშორისო დღის წესრიგში საერთო ინტერესის საკითხები.
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილემ თავის თანამოსაუბრეს გააცნო 8 აგვისტოს ვაშინგტონში სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის მიღწეული შეთანხმებები და მაღალი შეფასება მისცა საფრანგეთის ძალისხმევას სამხრეთ კავკასიაში ხანგრძლივი მშვიდობის დამყარების მიმართულებით.

Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, during his visit to France, met with Bertrand Buchwalter, President Emmanuel Macron’s Adviser for Continental Europe and Türkiye.
According to a press release by the Armenian Foreign Ministry, the officials discussed Armenia–France bilateral relations, praising the active and continuous high-level political dialogue, as well as the effective and expanding partnership in strategically important areas.
Deputy FM Kostanyan and Mr. Buchwalter also discussed matters of mutual interest on the regional and international agenda, the ministry said.
Kostanyan briefed the French official on the Armenian–Azerbaijani accords signed on August 8 in Washington and praised France’s efforts toward establishing lasting peace in the South Caucasus.