სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს მდივანმა კატარის საგარეო საქმეთა სახელმწიფო მინისტრი მიიღო
2025 წლის 27 მაისს სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს მდივანმა არმენ გრიგორიანმა კატარის სახელმწიფოს საგარეო საქმეთა სახელმწიფო მინისტრი მუჰამედ ბინ აბდულაზიზ ალ-ხულაიფი მიიღო.
როგორც „არმენპრესი“ იტყობინება სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს ოფისის გავრცელებულ განცხადებაზე დაყრდნობით, არმენ გრიგორიანმა მიესალმა სახელმწიფო მინისტრის ვიზიტს სომხეთში და ხაზი გაუსვა გააქტიურებულ ორმხრივ ვიზიტებს.
შეხვედრის განმავლობაში მხარეებმა განსაკუთრებით აღნიშნეს სომხეთსა და კატარს შორის მეგობრული ურთიერთობები და კიდევ ერთხელ დაადასტურეს მზადყოფნა, წინ წაწიონ ორმხრივი თანამშრომლობის დღის წესრიგი.
სახელმწიფო მინისტრმა ხაზგასმით აღნიშნა კატარის სახელმწიფოს მზადყოფნა, შეუწყოს ხელი სხვადასხვა სფეროში თანამშრომლობის გაფართოებას.

Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan has held a meeting with Qatar’s Minister of State for Foreign Affairs Mohammed bin Abdulaziz Al-Khulaifi.
Secretary Grigoryan welcomed the Qatari official’s visit to Armenia and attached importance to the intensified bilateral mutual visits, Grigoryan’s office said in a readout.
During the meeting the parties underscored the friendly nature of the Armenia-Qatar relationship and reiterated readiness to advance the bilateral cooperation agenda.
Minister of State Mohammed bin Abdulaziz Al-Khulaifi stressed Qatar’s readiness to contribute to the expansion of cooperation in various areas.