სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს მდივანმა კატარის საგარეო საქმეთა სახელმწიფო მინისტრი მიიღო
2025 წლის 27 მაისს სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს მდივანმა არმენ გრიგორიანმა კატარის სახელმწიფოს საგარეო საქმეთა სახელმწიფო მინისტრი მუჰამედ ბინ აბდულაზიზ ალ-ხულაიფი მიიღო.
როგორც „არმენპრესი“ იტყობინება სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს ოფისის გავრცელებულ განცხადებაზე დაყრდნობით, არმენ გრიგორიანმა მიესალმა სახელმწიფო მინისტრის ვიზიტს სომხეთში და ხაზი გაუსვა გააქტიურებულ ორმხრივ ვიზიტებს.
შეხვედრის განმავლობაში მხარეებმა განსაკუთრებით აღნიშნეს სომხეთსა და კატარს შორის მეგობრული ურთიერთობები და კიდევ ერთხელ დაადასტურეს მზადყოფნა, წინ წაწიონ ორმხრივი თანამშრომლობის დღის წესრიგი.
სახელმწიფო მინისტრმა ხაზგასმით აღნიშნა კატარის სახელმწიფოს მზადყოფნა, შეუწყოს ხელი სხვადასხვა სფეროში თანამშრომლობის გაფართოებას.

Секретарь Совета безопасности Республики Армения принял государственного министра иностранных дел Катара
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 27 мая принял государственного министра иностранных дел Государства Катар Мохаммеда бен Абдулазиз бен Салеха Аль-Хулайфи.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз аппарата СБ РА, Армен Григорян приветствовал визит госминистра в Армению и подчеркнул важность активизации двусторонних визитов.
В ходе встречи собеседники подчеркнули дружественный характер армяно-катарских отношений и подтвердили готовность к продвижению повестки двустороннего сотрудничества.
Государственный министр подчеркнул готовность Государства Катар внести свой вклад в расширение сотрудничества в различных областях.