არმენ გრიგორიანმა ორგანიზაცია „Save Armenia“-ს დელეგაციის წევრები მიიღო
სომხეთის უშიშროების საბჭოს მდივანმა არმენ გრიგორიანმა ორგანიზაცია „Save Armenia“-ს დელეგაციის წევრები მიიღო. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს აპარატი ავრცელებს.
უშიშროების საბჭოს მდივანმა მიესალმა დელეგაციის ვიზიტს სომხეთში, ხოლო დელეგაციის წევრებმა, თავის მხრივ, მადლობა გადაიხადეს თბილი მიღებისა და შინაარსიანი დისკუსიის შესაძლებლობისთვის.
შეხვედრის განმავლობაში საუბარი შეეხო სომხეთ-აშშ-ის ორმხრივი ურთიერთობების დღის წესრიგს, მიღწეული შეთანხმებების იმპლემენტაციის მიმდინარეობას, ასევე ხაზი გაესვა სავაჭრო-ეკონომიკური კავშირების კიდევ უფრო გაფართოებისა და ორმხრივად სასარგებლო თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობას.
შეხვედრის მეორე ნაწილში არმენ გრიგორიანმა მონაწილეებისთვის საინტერესო კითხვებს უპასუხა და მათთან ერთად აზრები გაცვალა რეგიონულ და ორმხრივი ინტერესის მქონე სხვადასხვა საკითხზე.

Секретарь Совета безопасности Армении принял членов делегации организации “Save Armenia”
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял членов делегации организации “Save Armenia”.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Аппарат Совета безопасности Республики Армения.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит делегации в Армению, члены делегации, в свою очередь, выразили благодарность за теплый прием и возможность содержательной дискуссии.
В ходе встречи обсуждалась повестка двусторонних отношений Армения–США, ход реализации достигнутых договоренностей, также была подчеркнута важность дальнейшего расширения торгово-экономических связей и углубления взаимовыгодного сотрудничества.
Армен Григорян ответил на интересующие участников вопросы, состоялся обмен мнениями по ряду региональных и представляющих взаимный интерес вопросов.