არმენ გრიგორიანმა ორგანიზაცია „Save Armenia“-ს დელეგაციის წევრები მიიღო
სომხეთის უშიშროების საბჭოს მდივანმა არმენ გრიგორიანმა ორგანიზაცია „Save Armenia“-ს დელეგაციის წევრები მიიღო. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს აპარატი ავრცელებს.
უშიშროების საბჭოს მდივანმა მიესალმა დელეგაციის ვიზიტს სომხეთში, ხოლო დელეგაციის წევრებმა, თავის მხრივ, მადლობა გადაიხადეს თბილი მიღებისა და შინაარსიანი დისკუსიის შესაძლებლობისთვის.
შეხვედრის განმავლობაში საუბარი შეეხო სომხეთ-აშშ-ის ორმხრივი ურთიერთობების დღის წესრიგს, მიღწეული შეთანხმებების იმპლემენტაციის მიმდინარეობას, ასევე ხაზი გაესვა სავაჭრო-ეკონომიკური კავშირების კიდევ უფრო გაფართოებისა და ორმხრივად სასარგებლო თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობას.
შეხვედრის მეორე ნაწილში არმენ გრიგორიანმა მონაწილეებისთვის საინტერესო კითხვებს უპასუხა და მათთან ერთად აზრები გაცვალა რეგიონულ და ორმხრივი ინტერესის მქონე სხვადასხვა საკითხზე.

Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan held a meeting with a delegation from Save Armenia, a U.S.-based nonprofit coalition.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation’s visit to Armenia, while the delegation members expressed their gratitude for the warm reception and the opportunity for a substantive discussion, Grigoryan’s office said.
During the meeting, the parties discussed the agenda of Armenia–U.S. bilateral relations, progress in implementing the agreements reached, as well as the importance of further expanding trade and economic ties and deepening mutually beneficial cooperation.
In the second part of the meeting, Grigoryan answered questions from the participants and exchanged views on a number of regional issues and topics of mutual interest.