საერთო ეროვნული უსაფრთხოების სტრატეგიის გადახედვის სამუშაოების კოორდინაციის უწყებათაშორისი კომისიის სხდომა გაიმართა
სომხეთის რესპუბლიკის უსაფრთხოების საბჭოს მდივნის, არმენ გრიგორიანის ხელმძღვანელობით, 26 თებერვალს გაიმართა სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული უსაფრთხოების სტრატეგიის გადახედვის სამუშაოების კოორდინაციის უწყებათაშორისი კომისიის პირველი სხდომა.
როგორც „არმენპრესი“ უსაფრთხოების საბჭოს აპარატის გავრცელებულ განცხადებაზე დაყრდნობით იუწყება, შეხვედრაზე განიხილეს გადახედვის პროცესში მყოფი ეროვნული უსაფრთხოების სტრატეგიის კონცეპტუალური ჩარჩო, რის ფარგლებშიც უწყებების წარმომადგენლებმა წარმოადგინეს თავიანთი წინადადებები და მოსაზრებები.
ეროვნული უსაფრთხოების სტრატეგიის გადამუშავების სამუშაოების უფრო ეფექტურად ორგანიზების მიზნით, მიღწეულ იქნა შეთანხმება, რომ უწყებებში შეიქმნება ფართომასშტაბიანი სამუშაო ჯგუფები.

Состоялось заседание межведомственной комиссии, координирующей работы по пересмотру стратегии национальной безопасности
26 февраля под руководством секретаря Совета безопасности Республики Армения Армена Григоряна состоялось первое заседание межведомственной комиссии, координирующей работы по пересмотру стратегии национальной безопасности РА.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз СБ РА, были обсуждены концептуальные рамки пересматриваемой стратегии национальной безопасности. Представители ведомств представили свои рекомендации и замечания.
В целях более эффективной организации работы по пересмотру стратегии национальной безопасности достигнута договоренность о создании в ведомствах комплексных рабочих групп.