სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის მოადგილემ ნიდერლანდების ელჩთან შეხვედრისას ხაზი გაუსვა სომხეთსა და ევროკავშირს შორის თანამშრომლობის გაფართოების აუცილებლობას
სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის მოადგილე რუბენ რუბინიანი 6 თებერვალს შეხვდა სომხეთში ნიდერლანდების სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს მარიკე მონროი-ვინტერს.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, ეროვნული ასამბლეის მიერ გავრცელებულ განცხადებაზე დაყრდნობით, რუბენ რუბინიანმა მაღალი შეფასება მისცა ნიდერლანდებთან ურთიერთობების განვითარებასა და საპარლამენტო თანამშრომლობის გაღრმავებას. ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის მოადგილემ ხაზი გაუსვა სომხეთსა და ევროკავშირს შორის თანამშრომლობის გაფართოების აუცილებლობას.

Вице-спикер Парламента Армении на встрече с послом Нидерландов подчеркнул необходимость расширения сотрудничества Армения-ЕС
6 февраля заместитель председателя Национального собрания Республики Армения Рубен Рубинян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Нидерландов в Республике Армения Марике Монрой-Винтер.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение Национального собрания, Рубен Рубинян высоко оценил развитие отношений с Нидерландами и углубление межпарламентского сотрудничества. Вице-спикер подчеркнул необходимость расширения сотрудничества Армения-Евросоюз.