სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტის თავმჯდომარემ ლუქსემბურგის ვიცე-პრემიერთან შეხვედრაზე აზერბაიჯანში მყოფი სომეხი სამხედრო ტყვეების დაბრუნების საკითხი განიხილა
სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარე ალენ სიმონიანი ლუქსემბურგში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში 5 თებერვალს ლუქსემბურგის დიდი საჰერცოგოს ვიცე-პრემიერს, საგარეო საქმეთა და საგარეო ვაჭრობის მინისტრ ქსავიე ბეტელს შეხვდა.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის მიერ გავრცელებული განცხადებიდან, მხარეებმა ორი ქვეყნის თანამშრომლობასა და ინტერესებს დაკავშირებული საკითხების ფართო სპექტრი განიხილეს.
ცალკე ყურადღება დაეთმო ჩვენს რეგიონში არსებულ ვითარებას, სომხეთ-აზერბაიჯანის სამშვიდობო შეთანხმებასთან დაკავშირებულ საკითხებს და აზერბაიჯანში მყოფი სომეხი სამხედრო ტყვეების დაბრუნების თემას.

На встрече с вице-премьером Люксембурга спикер НС Армении поднял вопрос о репатриации удерживаемых в Баку армянских военнопленных
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян 5 февраля в рамках официального визита в Люксембург встретился с вице-премьером, министром иностранных дел и внешней торговли Великого Герцогства Люксембург Ксавье Беттелем.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, стороны обсудили широкий круг вопросов сотрудничества и интересов двух стран.
Особое внимание уделено также текущей ситуации в нашем регионе, вопросам, касающимся мирного договора Армения-Азербайджан и репатриации армянских военнопленных, удерживаемых в Азербайджане.