სომხეთის და თურქეთის პარლამენტების ხელმძღვანელებმა განიხილეს ურთიერთობების დარეგულირების საკითხთა ფართო სპექტრი
ერევანი, 15 ოქტომბერი, არმენპრესი. 14 ოქტომბერს ჟენევაში გაიმართა სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის, ალენ სიმონიანისა და თურქეთის დიდი ეროვნული მეჯლისის თავმჯდომარის, ნუმან ქურთულმუშის შეხვედრა, სადაც მხარეებმა განიხილეს სომხეთ-თურქეთის ურთიერთობების დარეგულირების საკითხთა ფართო სპექტრი. „არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის ეროვნული ასამბლეის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და კომუნიკაციის დეპარტამენტი ავრცელებს.
სომხეთის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ თურქულ მხარეს გააცნო სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის სამშვიდობო ხელშეკრულების მოლაპარაკებების პროცესში ბოლო განვითარებები და დაადასტურა სომხეთის მზადყოფნა მშვიდობის დამყარების პროცესისთვის. ალენ სიმონიანმა თურქ კოლეგას ასევე გააცნო სომხეთის მთავრობის ინიციატივა „მშვიდობის გზაჯვარედინი“ პროექტის შესახებ.

YEREVAN, OCTOBER 15, ARMENPRESS. President of the National Assembly of Armenia Alen Simonyan on October 14 in Geneva met with the President of the Grand National Assembly of Türkiye Numan Kurtulmus.
The speakers of parliament discussed “a broad range of issues pertaining to the normalization of the Armenian-Turkish relations,” according to a readout issued by the Armenian parliament’s press service.
Speaker Simonyan presented to the Turkish side the latest developments in the Armenia-Azerbaijan peace talks and reiterated Armenia’s readiness to the process of establishing peace. Speaker Simonyan also presented to Kurtulmus the Armenian government’s Crossroads of Peace project.