ევროკავშირმა საბოლოოდ მეტი უნდა გააკეთოს სომხეთისა და სამხრეთ კავკასიისთვის: გერმანიის ბუნდესტაგის საგარეო საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარე
ერევანი, 20 სექტემბერი, არმენპრესი. გერმანიის ბუნდესტაგის საგარეო საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარემ მიხაელ როთმა მადლობა გადაუხადა სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანს აზერბაიჯანთან სამშვიდობო ხელშეკრულების სამუშაო პროცესში გამოვლენილი სიმამაცისა და გადამწყვეტობისთვის.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ გერმანიის ბუნდესტაგის საგარეო საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარემ X-ის საკუთარ მიკრობლოგზე დაწერა სომხეთის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანთან შეხვედრის შემდეგ․
„მადლობა სომხეთის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანს თავისი სიმამაცისა და გადამწყვეტობისთვის. ის ეწინააღმდეგება რუსულ იმპერიალიზმს და აზერბაიჯანთან ერთად აქტიურად მუშაობს სამშვიდობო ხელშეკრულებაზე, რომელიც უზრუნველყოფს ორივე ქვეყნის ტერიტორიულ მთლიანობას“, - აღნიშნა მიხაელ როთმა თავის განცხადებაში და დასძინა, რომ დემოკრატიას და თავისუფლებას სჭირდებათ უსაფრთხოება, ხოლო ევროკავშირმა საბოლოოდ მეტი უნდა გააკეთოს სომხეთისა და სამხრეთ კავკასიისთვის.

ЕС, наконец, должен сделать больше для Армении и Южного Кавказа - председатель комиссии по иностранным делам немецкого Бундестага
Председатель комиссии по иностранным делам Бундестага Германии Михаэль Рот поблагодарил премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна за смелость и решимость в работе над мирным договором с Азербайджаном.
Как сообщает Арменпресс, об этом Рот написал в своем X-микроблоге после встречи с премьер-министром РА Николом Пашиняном.
“Спасибо премьер-министру РА Николу Пашиняну за его смелость и решимость. Он выступает против российского империализма и усердно работает над мирным договором с Азербайджаном, который обеспечит территориальную целостность обеих стран", - отметил в своем посте Михаэль Рот, добавив, что демократия и свобода нуждаются в безопасности, и Европейский Союз, наконец, должен сделать больше для Армении и для Южного Кавказа.