პუტინსა და ერდოღანს შორის სატელეფონო საუბარი გაიმართა
ერევანი, 25 ივნისი, არმენპრესი․ რუსეთის პრეზიდენტი ვლადიმერ პუტინი და თურქეთის პრეზიდენტი რეჯეფ თაიფ ერდოღანი ტელეფონით საუბრისას შეთანხმდნენ, გააგრძელონ მჭიდრო კოორდინაცია ტერორიზმთან ბრძოლის მიმართულებით. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ იუწყება კრემლის პრესსამსახური.
„რუსეთის პრეზიდენტ ვლადიმერ პუტინთან სატელეფონო საუბრის დროს თურქეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა რეჯეფ თაიფ ერდოღანმა მკაცრად დაგმო დაღესტანში ტერორისტების დანაშაულებრივი თავდასხმა“, - აღნიშნულია განცხადებაში.
პრეზიდენტები შეთანხმდნენ, გააგრძელონ მჭიდრო კოორდინაცია ტერორიზმთან ბრძოლის მიმართულებით. კრემლის განცხადების მიხედვით, ორი ლიდერი ასევე შეთანხმდა მომავალ პირად შეხვედრებზე, მათ შორის 3-4 ივლისს ასტანაში, შანხაის თანამშრომლობის ორგანიზაციის სამიტის დროს.

Путин и Эрдоган провели телефонный разговор
Президент России Владимир Путин и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в ходе телефонного разговора договорились продолжить тесную координацию действий на антитеррористическом направлении. Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-служба Кремля.
“В ходе телефонного разговора с Владимиром Путиным Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган решительно осудил преступную вылазку террористов в Дагестане”, - говорится в сообщении.
Президенты договорились продолжить тесную координацию действий на антитеррористическом направлении. По сообщению Кремля, лидеры двух стран договорились о дальнейших личных контактах, в том числе в ходе саммита Шанхайской организации сотрудничества в Астане 3-4 июля.