სომხეთი აღრმავებს პარტნიორობას ევროკავშირთან: არარატ მირზოიანი
ერევანი, 20 ივნისი, არმენპრესი․ სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრმა არარატ მირზოიანმა განაცხადა, რომ მიუხედავად ყველა სირთულისა, რომლის წინაშეც დგას ქვეყანა ბოლო პერიოდში, მთავრობამ ყველა საჭირო ზომა მიიღო თავისი რეფორმების დღის წესრიგის განსახორციელებლად.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, სომხეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა ასეთი განცხადება გააკეთა ლიტვის საგარეო საქმეთა მინისტრ გაბრიელიუს ლანდსბერგისისთან ერთობლივ პრესკონფერენციაზე.
„ჩვენ მოხარულები ვართ, რომ შევძელით მნიშვნელოვანი პროგრესის მიღწევა, მაგრამ ასევე ვაცნობიერებთ, რომ ეს შესაძლებელი გახდა ჩვენი პარტნიორების, ამერიკის შეერთებული შტატების, ევროპული კავშირის და მისი წევრი სახელმწიფოების, მათ შორის ლიტვის უწყვეტი მხარდაჭერის წყალობით“, - აღნიშნა მირზოიანმა და დაამატა, რომ სომხეთი ამჟამად აღრმავებს პარტნიორობას ევროკავშირთან, მუშაობს სომხეთის მდგრადობის ამაღლების პროექტსა და ახალი პარტნიორობის დღის წესრიგზე.

Армения углубляет партнерство с Европейским Союзом: глава МИД РА
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян заявил, что, несмотря на сложные обстоятельства, с которыми столкнулась страна в последнее время, правительство приняло все необходимые меры для реализации своей программы реформ.
Как сообщает Арменпресс, такое мнение министр иностранных дел Армении выразил в ходе совместной пресс-конференции с министром иностранных дел Литвы Габриэлюсом Ландсбергисом.
"И мы рады, что нам удалось добиться важного прогресса, но мы также понимаем, что это стало возможным также благодаря постоянной поддержке наших партнеров - США, Евросоюза и его государств-членов, в том числе Литвы", - отметил Мирзоян. Он добавив, что в настоящее время Армения углубляет партнерство с Европейским Союзом, работает над проектом повышения устойчивости Армении и новой повесткой партнерства.