რუსეთთან მიღწეულია შეთანხმება სომხეთში წყალდიდობის შედეგად დაზიანებული რკინიგზის მონაკვეთების აღდგენის შესახებ
ერევანი, 30 მაისი, არმენპრესი. რუსეთთან მიღწეულია შეთანხმება სარკინიგზო მონაკვეთების აღდგენის შესახებ, რომლებიც დაზიანდნენ სომხეთის ლორისა და ტავუშის ოლქებში წყალდიდობების დროს. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ მთავრობის სხდომაზე განაცხადა პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა.
„როგორც ჩანს, მიღწეულია შეთანხმება რუს პარტნიორებთან სარკინიგზო გზის მშენებლობის შესახებ“, - თქვა ფაშინიანმა.
მანამდე სომხეთის მთავრობის სხდომაზე ტერიტორიული მართვისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა გნელ სანოსიანმა განაცხადა, რომ დაზიანებები მოხდა სარკინიგზო გზის სხვადასხვა მონაკვეთზე, დაახლოებით 2 კილომეტრის სიგრძეზე.

YEREVAN, MAY 30, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister NikolPashinyan said that an agreement was reached with Russia regarding the construction of the railway damaged by floods in Lori and Tavush regions.
"It seems that an agreement has been reached with Russian partners regarding the construction of the railway," said Pashinyan.
Earlier, during the session of the Government, the Minister of Territorial Management and Infrastructures Gnel Sanosyan said that the damages in different sections of the road reach about 2km.