რუბენ რუბინიანმა ბელგიის ელჩს სომხეთ-თურქეთის ურთიერთობების მოწესრიგების პროცესი გააცნო
ერევანი, 29 მაისი, არმენპრესი. 29 მაისს სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის მოადგილემ რუბენ რუბინიანმა მიიღო სომხეთში ბელგიის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ერიკ დე მუინქი.
როგორც „არმენპრესს“ იუწყება, ამის შესახებ სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნულმა ასამბლეამ აღნიშნა, რომ რუბენ რუბინიანი მიესალმა ელჩს ეროვნულ ასამბლეაში და დადებითად შეაფასა სომხეთ-ბელგიის განვითარებადი ურთიერთობები.
სტუმრის თხოვნით, ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის მოადგილემ სომხეთ-თურქეთის ურთიერთობების მოწესრიგების პროცესის მიმდინარე მდგომარეობა და რეგიონული მოვლენები გააცნო.

Вице-спикер НС Армении представил послу Бельгии процесс нормализации армяно-турецких отношений
29 мая заместитель председателя Национального собрания Республики Армения Рубен Рубинян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Бельгия в Армении Эрика де Мунка.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщили в НС РА, отметив, что, Рубен Рубинян приветствовал посла в Национальном собрании и положительно оценил развивающиеся армяно-бельгийские отношения.
По просьбе гостя заместитель председателя НС представил нынешнее состояние процесса нормализации армяно-турецких отношений и региональные развития.