რუბენ რუბინიანმა ბელგიის ელჩს სომხეთ-თურქეთის ურთიერთობების მოწესრიგების პროცესი გააცნო
ერევანი, 29 მაისი, არმენპრესი. 29 მაისს სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის მოადგილემ რუბენ რუბინიანმა მიიღო სომხეთში ბელგიის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ერიკ დე მუინქი.
როგორც „არმენპრესს“ იუწყება, ამის შესახებ სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნულმა ასამბლეამ აღნიშნა, რომ რუბენ რუბინიანი მიესალმა ელჩს ეროვნულ ასამბლეაში და დადებითად შეაფასა სომხეთ-ბელგიის განვითარებადი ურთიერთობები.
სტუმრის თხოვნით, ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის მოადგილემ სომხეთ-თურქეთის ურთიერთობების მოწესრიგების პროცესის მიმდინარე მდგომარეობა და რეგიონული მოვლენები გააცნო.

Ruben Rubinyan received Belgian Ambassador
YEREVAN, MAY 29, ARMENPRESS. On May 29, Deputy Chairman of the National Assembly of the Republic of Armenia Ruben Rubinyan received Eric De Muynck, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to Armenia.
This is reported by the Armenian National Assembly, noting that welcoming the ambassador in the National Assembly, Ruben Rubinyan positively assessed the developing relations between Armenia and Belgium.
At the request of the guest, the Deputy Speaker of the National Assembly presented the current state of the Armenia-Turkey relations regulation process, regional developments.