აზერბაიჯანში უკანონოდ დაკავებული მთიანი ყარაბაღის ყოფილი ლიდერების დაკავების ვადა გაუგრძელდა
ერევანი, 25 იანვარი, არმენპრესი. აზერბაიჯანმა მთიან ყარაბაღში ხელმძღვანელ თანამდებობებზე და ბაქოში უკანონოდ დაკავებულ პირთა დაკავების ვადა გაახანგრძლივა.
„არმენპრესის“ ცნობით, აზერბაიჯანული მედიის ინფორმაციით, მთიანი ყარაბაღის ყოფილ პრეზიდენტებს არკადი ღუკასიანს, ბაკო საჰაკიანს, არაიიკ ჰარუტიუნიანს, მთიანი ყარაბაღის ყოფილი საგარეო საქმეთა მინისტრი დავით ბაბაიანს, მთიანი ყარაბაღის ნაციონალური ასამბლეის ყოფილი თავმჯდომარეს დავით იშხანიანს, გენერლებს ლევონ მნაცაკანიანს და დავით მანუკიანს დაკავების ვადა 4 თვით გაუხანგრძლივეს.
მანამდე, 25 იანვარს, აზერბაიჯანმა მთიანი ყარაბაღის ყოფილი სახელმწიფო მინისტრის რუბენ ვარდანიანის დაკავება 4 თვით გაახანგრძლივა. აზერბაიჯანი ყველა ზემოაღნიშნულ პირს შეთითხნილ ბრალდებას აყენებს.

Azerbaijan extends jail term of all captive former leaders of Nagorno-Karabakh
YEREVAN, JANUARY 25, ARMENPRESS. Azerbaijan has extended the pre-trial detention of the individuals who held leadership positions in Nagorno Karabakh and are currently held illegally in Baku.
According to Azerbaijani media, the jail term of the ex-Presidents Arkadi Ghukasyan, Bako Sahakyan and Arayik Harutyunyan, the former Foreign Minister David Babayan, the National Assembly Speaker Davit Ishkhanyan, as well as Generals Levon Mnatsakanyan and Davit Manukyan has been extended for another four months.
On January 25, Azerbaijan has extended the pre-trial detention of Ruben Vardanyan, the former State Minister of Nagorno-Karabakh, for another four months.