სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ლორის რეგიონში მთავრობის მიერ განხორციელებულ პროგრამებს გაეცნო
ერევანი, 3 იანვარი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი ლორის რეგიონში მთავრობის მიერ განხორციელებული პროგრამების შესახებ გაეცნო. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა „ფეისბუქში“, საკუთარ გვერდზე დაწერა.
„წლის პირველ სამუშაო დღეს ვესტუმრე ლორის რეგიონს, რათა გავეცნობოდი მთავრობის მიერ განხორციელებული პროგრამების მიმდინარეობას.
პირველი გაჩერება იყო ვარდაბლურის საშუალო სკოლა, სადაც აშენდა ახალი გიმნაზია. მთავრობამ მშენებლობისთვის 237 მილიონ დრამზე მეტი გამოყო. სამშენებლო სამუშაოები 2022 წლის მაისში დაიწყო“,- წერს ფაშინიანი.

YEREVAN, JANUARY 3, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has visited Lori Province to inspect the course of ongoing projects carried out by the government.
“I visited Lori Province on the first working day of the year to get acquainted with the course of the projects implemented by the government. My first stop was the elementary school of Vardablur, where a new gym has been built. The government allocated more than 237 million drams for the construction. The construction began in May 2022,” Pashinyan said on social media.