სურენ პაპიკიანმა კვიპროსის თავდაცვის მინისტრს პროექტი „მშვიდობის გზაჯვარედინი“ წარუდგინა
ერევანი, 12 დეკემბერი, არმენპრესი. სომხეთის თავდაცვის მინისტრის ოფიციალური ვიზიტი კვიპროსის რესპუბლიკაში დახვედრის ცერემონიით დაიწყო კვიპროსის ეროვნული გვარდიის საპატიო გვარდიისა და სამხედრო ორკესტრის მონაწილეობით.
გაისმა სომხეთის რესპუბლიკისა და კვიპროსის რესპუბლიკის ჰიმნები.
s9.jpg (303 KB)
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, სომხეთის თავდაცვის სამინისტროზე დაყრდნობით, შედგა სომხეთის თავდაცვის მინისტრ სურენ პაპიკიანსა და კვიპროსის რესპუბლიკის თავდაცვის მინისტრს მიხალის იორღალასს შორის პირადი საუბარი, რასაც გაფართოებული შეხვედრა მოჰყვა.
s6.jpg (200 KB)
შეხვედრაზე მხარეებმა თავდაცვის სფეროში სომხურ-კვიპროსის თანამშრომლობასთან დაკავშირებული საკითხები განიხილეს.
s7.jpg (240 KB)
სურენ პაპიკიანმა კოლეგას ასევე წარუდგინა სომხეთის მთავრობის მიერ შემუშავებული პროექტი „მშვიდობის გზაჯვარედინი“.
შეხვედრის შემდეგ ორი ქვეყნის თავდაცვის მინისტრებმა მედიისთვის ერთობლივი განცხადება გააკეთეს, რა დროსაც დაადასტურეს მზადყოფნა ითანამშრომლონ სრულ დღის წესრიგში.

Armenian Defense Minister presents Crossroads of Peace project to Cypriot counterpart
YEREVAN, DECEMBER 12, ARMENPRESS. Minister of Defense of Armenia Suren Papikyan has met with his Cypriot counterpart Michalis Giorgallas during an official visit to the island country on December 12.
The one-on-one meeting was followed by enlarged-format talks.
“During the meeting, a number of issues related to Armenian-Cypriot cooperation in the defense field were discussed,” the Ministry of Defense said in a readout. “The parties conducted a comprehensive review of the ongoing cooperation and delineated the new opportunities for its advancement, expressing a shared commitment to cooperation across a broader spectrum: encompassing training programs, the exchange of expertise in various domains, military-technical cooperation, and other matters of mutual interest.
Suren Papikyan thoroughly presented the Crossroads of Peace project developed by the Government of the Republic of Armenia to his colleague.
Concluding the meeting, the Defense Ministers of both nations issued a joint statement for the media, reaffirming their dedication to cooperation with a comprehensive agenda,” the defense ministry added.