Արարատի մարզում վերականգնվել է 10 կմ երարությամբ կենսական նշանակության ճանապարհ
ԱՐՏԱՇԱՏ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Արարատի մարզում կենսական նշանակության ճանապարհների բարելավման լրացուցիչ ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակում 2019-ին հիմնանորոգվել է թվով 5 մարզային ճանապարհ, կառուցվել է, ընդհանուր առմամբ, 10 կմ ճանապարհ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսում հայտնեց մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը:
«Հայաստանի կենսական նշանակության ճանապարհների բարելավման լրացուցիչ ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում հիմնանորոգվել են թվով 5 մարզային ճանապարհներ: Կառուցվել է, ընդհանուր առմամբ, 10 կմ ճանապարհ, դրանք են Վերին Արտաշատ-Նորաշեն` 1.4 կմ, Դեղձուտ` 1.36 կմ, Վերին Արտաշատ-Հնաբերդ-Գետազատ` 2.7 կմ, Նորաշեն-Դվին` 2.7 կմ, Այգեզարդ` 1.9 կմ: Ծրագրերից երեքը տարեվերջին արդեն ավարտված են, իսկ երկուսը կտեղափոխվեն 2020 թվական»,-ասաց Սարգսյանը:
Նա հիշեցրեց նաև, որ կառավարության ֆինանսավորմամբ բարեկարգվել է հետխորհրդային տարիներից անբարեկարգ մնացած Սիս գյուղ տանող ճանապարհը` ընդհանուր 2.3 կմ երկարությամբ:

В Араратской области восстановлена дорога жизненного значения длиной в 10 км
В рамках Программы дополнительного финансирования по улучшению дорог жизненного значения в Араратской области Армении в 2019 году было отремонтировано 5 областных дорог, длиной в 10 км.
Как передает «Арменпресс», об этом на итоговой пресс-конференции сказал губернатор Гарик Саркисян.
“В рамках Программы дополнительного финансирования по улучшению дорог жизненного значения Армении было отремонтировано 5 областных дорог. В общей сложности было благоустроено 10 км дороги: Верин Арташат – Норашен - 1,4 км, Дехцут - 1,36 км, Верин Арташат –Хнаберд – Гетазат - 2,7 км, Норашен – Двин - 2,7 км, Айгезард - 1,9 км. Три из программ уже завершены, а две завершатся в 2020 году”, - сказал Саркисян.
Он также напомнил, что при финансировании правительства была благоустроена и дорога, ведущая к селу Сис, не ремонтировавшаяся с постсоветских времен, протяженностью 2,3 кмЧитайте на: Հայերեն