Արման Բաբաջանյանը գոհ չէ խորհրդարանական ընդդիմության աշխատանքից
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը գոհ չէ խորհրդարանական ընդդիմության աշխատանքից, կարծում է, որ ժողովրդավարական իշխանության հետ հարաբերվելու համար գործիքներ չեն փնտրում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Բաբաջանյանը նման տեսակետ հայտնեց իր նախաձեռնությամբ հրավիրված՝ հեղափոխության օրակարգը պաշտպանող քաղաքական, հասարակական միավորների և անհատների մասնակցությամբ քաղաքական հավաքից հետո լրագրողների հետ զրույցում:
«Համոզված եմ, որ խորհրդարանական ընդդիմությունը դուրս չի եկել նախկինի իներցիայից, նախկին գործիքակազմից, և նոր գործիքներ չի փնտրում ժողովրդավարական իշխանության հետ հարբերվելու և դիրքավորվելու իմաստով»,-ասաց Բաբաջանյանը:
Հարցին, թե ինչ գործընթացներից հետո է հասկացել, որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն այն ընդդիմությունը չէ, որի մեջ իրեն պատկերացնում է, պատասխանեց. «Դա գործությունների, քայլերի համալիր է, որի վերջնարդյունքում ես լքեցի խմբակցությունը»,-ասաց նա:
2019 թվականի սեպտեմբերին Արման Բաբաջանյանը հայտնել էր «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը լքելու մասին:

MP Babajanyan dissatisfied with the work of parliamentary opposition
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Member of Parliament of Armenia Arman Babajanyan is not satisfied with the work of the parliamentary opposition, says they are not searching for tools to establish relations with the democratic leadership.
“I am sure that the parliamentary opposition has not come out from the former inertia, from the former tools and is not searching for new tools in terms of dealing with and positioning with the democratic leadership”, he told reporters after today’s political meeting convened by him in Yerevan with the participation of political, public circles supporting the agenda of the 2018 Revolution.
Asked after what processes he understood that the Bright Armenia faction is not the opposition he imagines himself in it, the MP said: “It’s a complex of actions, steps, as a result of which I left the faction”.
In September 2019 Arman Babajanyan announced leaving the Bright Armenia opposition faction of the Armenian Parliament.