Շախմատի թիմը կպայքարի մեդալների համար, եթե չպարտվի ռուսներին. Վլադիմիր Հակոբյան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց թիմի նախկին անդամ Վլադիմիր Հակոբյանի կարծիքով ՝ Եվրոպայի թիմային առաջնությանը ազգային ընտրանին հնարավորություն ունի մեդալների համար պայքարելու:
Գրոսմայստերն այս մասին ասաց «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպմանը: «Եթե Հայաստանի ընտրանին 5-րդ տուրում չպարտվի Ռուսաստանին, ապա շանսեր կան, նույնիսկ մեդալների համար պայքարելու հնարավորություն կլինի, եթե ռուսների հետ մրցախաղն ավարտվի ոչ-ոքի»,-ասաց Հակոբյանը:
4-րդ տուրից հետո տղամարդկանց թիմը 4 առաջատարներից մեկն է: 7-ական միավոր ունեն նաև Ուկրաինայի, Ռուսաստանի և Անգլիայի ընտրանիները: Կանայք 5-րդն է մրցաշարային աղյուսակում: Առաջատարը 8 միավորով Ռուսաստանն է:

Шахматная команда поборется за медали, если не проиграет россиянам: Владимир Акопян
Бывший член мужской сборной Армении по шахматам Владимир Акопян считает, что на командном чемпионате Европы сборная Армении имеет возможность побороться за медали.
Гроссмейстер сказал об этом на встрече с журналистами в пресс-центре «Арменпресс». Если сборная Армении в 5 туре не проиграет России, то есть шансы, даже будет возможность побороться за медали, и в случае если матч с россиянами завершится вничью”, - сказал Акопян.
По 7 очков имеют также и сборные Украины, России и Англии. Женщины в турнирной таблице на 5-м месте.