Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը հյուրընկալել է Էլենի Թեոխարուսին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐի, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 14-ին ընդունել է Եվրախորհրդարանի նախկին պատգամավոր Էլենի Թեոխարուսին, ՀՅԴ Կիպրոսի Հայ դատի հանձնախմբի նախագահ Հակոբ Գազանճեանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ Կիպրոսի հետ կապերը արժեքավոր տեղ են զբաղեցնում Արցախի արտաքին քաղաքական հարաբերությունների մեջ և ընդգծել, որ առկա է փոխադարձ շահագրգռվածություն այն ավելի զարգացնելու առումով:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի, Արցախի և Կիպրոսի միջև գործնական համագործակցության խթանման և տարածաշրջանային ու միջազգային այլ հարցերի շուրջ:

Speaker of Parliament of Artsakh hosts former MEP Eleni Theocharous
STEPANAKERT, OCTOBER 14, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Artsakh Ashot Ghulyan received today former Member of the European Parliament (MEP) EleniTheocharous and chair of the Armenian National Committee of Cyprus Hagop Kazandjian, the Artsakh Parliament told Armenpress.
Welcoming the guests the Speaker of Parliament said the ties with Cyprus have a special pace in Artsakh’s foreign political relations, noting that there is a mutual interest to further develop them.
At the meeting the sides exchanged views on the negotiation process for the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the issues to boost the Artsakh-Cyprus practical cooperation, as well as touched upon other regional and international matters.