ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնակատարը Արագածոտնի և Սյունիքի մարզերում նոր ոստիկանապետեր է նշանակել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի հրամաններով երկու մարզում նոր ոստիկանապետեր են նշանակվել:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում՝ լուրը հաստատեց ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Աշոտ Ահարոնյանը:
«Արագածոտնի մարզային վարչության պետ է նշանակվել Արարատի բաժնի պետ՝ ոստիկանության գնդապետ Վահան Աղգաշյանը։ Արման Սարգսյանի մեկ այլ հրամանով ոստիկանության գնդապետ Գևորգ Ազիզյանը նշանակվել է ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության պետ»,- նշեց Ահարոնյանը:
ՀՀ Արագածոտնի մարզային վարչության նախկին պետ Լևոն Յազիչյանը՝ հոկտեմբերի 8-ին, սեփական դիմումի համաձայն ազատվել է պաշտոնից և անցել թոշակի: Սյունիքի նախկին ոստիկանապետ Արշավիր Գևորգյանը օգոստոսի 30-ին՝ ազատվել է պաշտոնից ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանի հրամանով։

И. о. начальника Полиции Армении назначил начальников полиции в Арагацотнской и Сюникской областях
Приказами исполняющего обязанности начальника Полиции Армении Армана Саркисяна в двух областях назначены новые начальники полиции.
В беседе с «Арменпресс» эту информацию подтвердил начальник управления по связям с общественностью и информации Полиции РА, полковник Ашот Агаронян.
“Начальником областного управления Арагацотна назначен полковник полиции Ваан Аггашян. Другим приказом Армана Саркисяна полковник полиции Геворг Азизян назначен начальником Сюникского областного управления полиции”, - сказал Агаронян.
Бывший начальник областного управления Арагацотна РА Левон Язичян 8 октября, согласно собственному заявлению, освобожден от должности, он вышел на пенсию. Бывший начальник полиции Сюника Аршавир Геворкян 30 августа освобожден от должности по приказу бывшего начальника Полиции РА Валерия Осипяна.