Պետությունը մտադիր է մինչև տարեվերջ «Գոլդեն Փելես»-ը հանձնել հավատարմագրային կառավարման կամ վաճառել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մտադրություն կա Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցը, որը կառավարությունը որպես նվիրատվություն է ընդունել, կարճ ժամանակում կամ լավագույն առաջարկով հանձնել հավատարմագրային կառավարման կամ վաճառել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանը՝ պատասխանելով «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի հարցին:
«Առայժմ թեև որոշումը կայացվել է, դեռևս հանձնման և ընդունման աշխատանքները չեն ավարտվել: Ընդունելուց հետո լավագույն առաջարկով այն պետք է տրվի կամ հավատարմագրային կառավարման, որպեսզի համապատասխան օպերատորն աշխատեցնի որպես հյուրանոց, կամ այն հանվելու է աճուրդի»,- ասաց Բաբայանը:
Նա վստահեցրեց՝ հենց այնպես չեն պահելու այդ կառույցը, կարճ ժամանակում մտադրություն ունեն կամ հանձնել հավատարմագրային կառավարման կամ վաճառել: Բաբայանը հույս հայտնեց, որ դա կլինի մինչև Նոր տարի:
Մաքսային ծառայության նախկին ղեկավար Արմեն Ավետիսյանի ընտանիքի անդամները հարուցված քրեական գործի շրջանակում 2018 թվականի նոյեմբերի 19-ին «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցը պետությանը նվիրաբերելու դիմում էին ներկայացրել Պետական գույքի կառավարման կոմիտե:

Государство намерено до конца года передать “Голден Пелес” в доверительное управление, или продать
Есть намерение гостиницу “Голден Пелес”, находящуюся в Цахкадзоре, переданную правительству в качестве дара, на короткое время, с лучшим предложением передать в доверительное управление или продать.
Как передает «Арменпресс», об этом объявил председатель Комитета по управлению государственным имуществом Нарек Бабаян, отвечая на вопрос депутата от фракции “Мой шаг” Тагуи Товмасян.
“Хотя решение уже принято, работы по сдаче и приему пока не завершены. После приема гостиница будет передана либо в доверительное управление по лучшему предложению, чтобы соответствующий оператор использовал ее в качестве гостиницы, либо она будет выставлена на аукцион”, - сказал Бабаян.
Он заверил, что они не будут задерживать эту структуру, за короткое время намерены либо передать ее в доверительное управление, либо продать. Бабаян выразил надежду, что это произойдет до Нового года.
Члены семьи бывшего руководителя таможенной службы Армена Аветисяна в рамках возбужденного уголовного дела 19 ноября 2018 года представили в Комитет по управлению госимуществом заявление о даре государству гостиницы “Голден Пелес”.