Արամուս համայնքում նոր մանկապարտեզ կկառուցվի
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը:
«Շուրջ 3 800 բնակիչ ունեցող համայնքն ունենալու է մոտ 1.750 ք/մ ընդհանուր մակերեսով հրաշալի մանկապարտեզ, որը նախատեսված է 6 խմբերի համար: Արամուսում շուրջ 150 փոքրիկներ կհաճախեն ժամանակակից նախադպրոցական հաստատություն:
467 մլն ՀՀ դրամի ընդհանուր ծրագրային արժեքով` ՀՀ կառավարությունն արդեն հաստատել է 200 մլն արժեքով սուբվենցիոն հայտը: Մանկապարտեզը կառուցվելու է դպրոցամերձ հատվածում, իսկ վաղը շինարարությունն իրականացնող ընկերության ընտրության մրցույթն է հայտարարվելու»,- գրել է Պետրոսյանը:

В общине Арамус будет построен новый детский сад
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал губернатор Котайка Романос Петросян.
“Община с населением около 3 800 человек будет иметь великолепный детский сад площадью около 1750 квадратных метров, рассчитанный на 6 групп. В Арамусе около 150 детей будут посещать современное дошкольное учреждение.
Общая стоимость программы 467 млн драмов РА. Правительство Армении уже утвердило субвенциальную заявку на сумму в $ 200 млн. Детский сад будет построен рядом со школой, завтра будет объявлен конкурс на выбор компании, осуществляющей строительство”, - написал Петросян.