Երևանի եկամուտն աճել է ավելի քան 2 մլրդ դրամով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի սեփական եկամուտների մասով բյուջեի կատարողականը կազմել է 103.6%: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, փաստացի գանձված գումարը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 2 մլրդ 186 մլն դրամով:
«Ամփոփվել են 2019թ. հունվար-օգոստոս ամիսների պլանային և հավաքագրված ցուցանիշների կատարողականները. Երևանի սեփական եկամուտների մասով բյուջեի կատարողականը կազմել է 103.6%: Փաստացի գանձված գումարն, ի դեպ, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 2 մլրդ 186 մլն դրամով: Քաղաքապետը վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում պահել եկամուտների գանձման գործընթացը»,- հայտնում է քաղաքապետարանը:

Доходы Еревана увеличились на 2 млрд драма
Исполнение бюджета собственных доходов Еревана составило 103,6%. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе мэрии, фактически собранная сумма на 2 миллиарда 186 миллионов больше, чем за аналогичный период прошлого года.
Подведены итоги выполнения плановых и собранных показателей за январь-август 2019 г.: исполнение бюджета собственных доходов Еревана составило 103,6%. Фактическая собранная сумма на 2 миллиарда 186 миллионов больше, чем за аналогичный период прошлого года. Мэр поручил главам административных округов держать процесс сбора доходов в центре ежедневного внимания.