Շրջակա միջավայրի նախարարությունը մշակել է արդյունագործական ձկնորսություն թույլ տալու կարգ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության շրջակա միջավայրի նախարարությունը արդյունագործական ձկնորսություն թույլ տալու կարգ է մշակել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին օգոստոսի 2-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտնեց Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը:
«Դեռ 2005 թվականից ձկնորսությունն արգելված է, բայց փաստացի մենք ունենք ձկնորսություն: Եվ հիմա, հուրախություն մեզ, մշակվել է արդյունագործական ձկնորսություն թույլ տալու կարգ: Այդ կարգը մշակվել է Շրջակա միջավայրի նախարարությունում, և հիմա շրջանառվում է այլ գերատեսչություններում, որից հետո կգնա կառավարություն, հավանության կարժանանա և կսկսի գործել: Նախնական փորձելու ենք կիրառել պիլոտային 150 տոննա ձկան համար»,- ասաց մարզպետը:

Министерство окружающей среды разработало порядок промыслового рыболовства
Министерство окружающей среды Республики Армения разработало порядок разрешения промыслового рыболовства.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 2 августа заявил губернатор Гегаркуника Гнел Саносян.
“Еще с 2005 года рыбалка запрещена, но фактически она у нас есть. И теперь, к нашей радости, был разработан порядок ведения промыслового рыболовства. Этот порядок был разработан в Министерстве окружающей среды, и сейчас он циркулирует в других ведомствах, после чего пойдет в правительство, будет одобрено и начнет действовать. Мы попытаемся применить пилотные программу для 150 тонн рыбы” - сказал губернатор.