Նոր Երզնկա համայնքում հիմնանորոգվում են ճանապարհները
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համայնքների տնտեսական և սոցիալական զարգացմանն ուղղված Կառավարության 2019 թվականի սուբվենցիոն ծրագրով Կոտայքի մարզի Նոր Երզնկա համայնքում հիմնանորոգվում և մասնակի նորոգվում են ներհամայնքային ճանապարհներ (2937քմ):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Կոտայքի մարզպետարանից, համայնքապետարանում հայտնել են, որ մասնակի նորոգվում է 6-րդ փողոցի ճանապարհը, իսկ կապիտալ հիմնանորոգվում են համայնքի 20-րդ, 21-րդ, 22-րդ փողոցների ճանապարհահատվածները:
Շահած պայմանագրի արժեքը 20.229.600 դրամ է, որից 9.103.600 դրամը (45 %) պետական բյուջեի աջակցության չափն է, իսկ 11.126.000 դրամը (55 %) ՝ համայնքի ֆինանսավորման:

В общине Нор Ерзнка ремонтируются дороги
По субвенциальной программе правительства на 2019 год, направленной на экономическое и социальное развитие общин, в общине Нор Ерзнка Котайкской области капитально и частично ремонтируются внутриобщинные дороги (2937 кв. м).
Как сообщили «Арменпресс» в областной администрации Котайка, частично ремонтируется дорога на 6-ой улице, а капитально ремонтируются участки 20-ой, 21-ой и 22-ой улиц.
Смета программы - 20.229.600 драмов, из которых 9.103.600 драмов (45%) – содействие из госбюджета, а 11.126.000 драмов (55%) – финансирование самой общины.